Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy cumizzon?

Hogyan vegyem rá, hogy cumizzon?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiamnak nem kellett a cumi, helyette morzsi kendőt csócsált, most már majdnem 2 és fél éves de még mindig nagyon ragaszkodik hozzá, de csak egy bizonyos fajtához, alig találunk már ilyet! Nem túl higiénikus a dolog, mert állandóan nyálas, koszos a csücske hiába mosom 2 naponta! Hamarosan el is vesszük tőle...

A kisebbik fiam most 2 hónapos, a cumit nem sokáig tartogatja a szájában helyette inkább a hüvelyk ujját szopizza aminek nem örülök, mert nekem nem volt cumim babaként, az ujjamat szoptam én is és erről még kisiskolás koromban sem szoktam le, elvenni meg nem lehetett, fogszabályzóm is lett emiatt mert előre álltak a fogaim... Ezt szeretném elkerülni, meg azt, hogy ő se a morzsi kendőkre szokjon rá! Hogyan érhetném el, hogy megszeresse a cumit?


2012. jan. 6. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:

(Bocsánat, lehet, hogy utálni fogsz a véleményem miatt, de szerintem örülj neki, hogy van a gyerekeidnek valami, ami megnyugtatja őket! Azért mert attól félsz, hogy évekkel később mi lehet, nem szabadna megfosztani őket annak a lehetőségétől, hogy megnyugtassák magukat, ha szükségük van rá. A cumiban épp az a rossz, hogy az sem igazán az „övék”, folyton függnek a szüleiktől közben – ha kicsit, azért, mert elejtik, és csak a felnőttek tudják visszaadni, ha nagyobbak, akkor meg elveszik tőlük egyszer csak, „és ráfogják a nyuszira”. Szerintem ez baromi önző és autokrata viselkedés. Egy gyerek a „nagy, erős” felnőttek közt folyton azt tapasztalja, hogy mindent megmondanak neki, megérdemel annyit, hogy akkor és ott tudjon a megnyugtató dologhoz fordulni, ahol és amikor akar.


Még valami: ne abból indulj ki, hogy veled hogy volt. Én elsős koromig szoptam az ujjam, és nem állnak kifelé a fogaim. A fiam is szopta az ujját csecsemőként, és magától abbahagyta 3 éves kora körül.)

2012. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kevesebb tapasztalatom van nálad. Az én kisfiam nem cumizott sosem és kendőt, ujját sem vette a szájába. Ellenben sokat lógott mellen. Úgy gondolom, hogy ez kielégítette minden szopi igényét.

Talán tartsd többet mellen, ne vedd el tőle, ha már eleget evett.

Így nem kell kínlódnod a cumival sem.

2012. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2012. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja ezt nem ide akartam, ehhez sajnos nem tudok hozzászólni, bocsánat... :S
2012. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kerria ***** válasza:
Én most szoktatom rá az 1 hónaposomat, mindig nagy ívben repül a cumi, eddig örültem neki, de csak kell valami ami segíthet rajta. Minden nap egy kicsivel többet van benn, de csak ha nagyon sír, és nem tudjuk miért (pelusa tiszta, enni, inni kapott, nincs se hideg, se meleg, tehát a körülményei kedvezőek) Ekkor jön a cumi, eleinte csak kicsit fogtam neki, hogy ízlelgesse, minden nap kicsivel többet. Ma már elfogadja, de nem mindig, csak ha szüksége van rá.
2012. jan. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!