Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá, hogy leüljön...

Hogy vegyem rá, hogy leüljön a kádban?

Figyelt kérdés

Lassan 14 hónapos a fiam és kb 1 hónapja nem hajlandó leülni...nem hinném hogy a mozgásfejlődéssel lenne összefüggésben,mert eleve ordít ha ülve akarom betenni.Csak úgy tudjuk betenni, hogy áll,és nem lehet leültetni, mert kapaszkodik, és elkezd sírni.Ezért nem is erőltettük, de jól jönne valami ötlet, hátha sikerül,mert így elég nehéz a fürdetés...műanyag kád van a zuhanyzó tálcában, mellette kell guggolni, fogni, mert egyedül kapaszkodik...a hajmosásról már nem is beszélek...

Már sok mindent próbáltunk, vittünk be izgi játékokat, habot csináltunk, apa beült a zuhanytálcába és zuhanyoztunk, de semmi....

remélem van valakinek valami ötlete...

amúgy nem emlékszek olyan estre mikor nagyon megijedt volna valamitől a kádban, pedig nagyon úgy tűnik hogy fél leülni:(


2011. dec. 11. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én nagylányom vagy egy évig állva fürdött. Kb 1 éves korától kb 2 éves koráig. Nem akart leülni, nem erőltettem, ott állt a csúszásgátlón. Fogalmam sincs, miért nem ült le, és arról sincs fogalmam, hogy utána egyszer csak miért kezdett el mégis ülve fürdeni. Azóta is ül, 3 éves :)

Talán most egy kicsit túlerőltettétek neki, hagyjátok pár napig, hadd álljon, hátha majd leül magától (és bízz benne, hogy nem egy év múlva, mint az enyém). Esetleg amíg áll, addig ne a kádban álljon, hanem a zuhanytálcában. Vegyetek valami klassz mintás csúszásgátlót.

2011. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam nagyon szeret fürödni és ha feláll a kádban mindig azt mondom neki ha nem ül le akkor vége a pancsinak.Kb.másfél hete már nem is áll fel.
2011. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért nem zuhanyozik az a nagy gyerek? Hagyd el a kiskádat, nem kell már ekkora fiúnak. Lehet, hogy egész életében zuhanyozni fog. Van, aki nem kedveli a kádfürdőt.

Zuhanyozzatok együtt, mindenkinek egyszerűbb, gyorsabb és víztakarékosabb is.

2011. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
látja, hogy ti is így csináljátok
2011. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is zuhanyoztasd. Elő se vegyétek a kiskádat egy jó darabig, aztán lehet, h mire elfelejti a kádat, az "újdonság" ereje fog hatni rá és beleül.

A mintás csúszásgátló jó ötlet, lehet, h leül megfogdosni. Én a zuhanytálcába tenném a csúszásgátlót(a sima is jó) és ott zuhanyoztatnám. A haját úgy simán megtudod mosni.

Tipp a kiskádhoz:

Mi is így fürdetünk, mert nálunk is csak zuhanyzó van. Vettünk egy fellépőt a csaphoz, és arra szoktunk ráülni a kád mellett. Nagyon praktikus.

A haját pedig üres tusfürdős flakonból szoktuk leöblíteni. Rendszeresen azzal játszik, így mindig kéznél van. Mindig ordít, h vizes lesz az arca, szeme, de ez elkerülhetetlen annyira izeg-mozog közben, így mindig van egy kicsi törölköző kéznél, amivel ügyesen megtörli a szemét, és onnantól semmi baja.

2011. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam kb 1 éves kora óta ezt csinálja, most 19 hónapos. Szóval lehet, hogy tényleg nem kéne erőltetned és zuhanyozd. Nagy részben a fiam is ezt látja tőlünk, így lehet ezért van. Megszoktam már én is, így nem zavar, egyedül a kukachúzásnál ül le.
2011. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt nálunk egy időben. Akkor térünk át a zuhanyozásra. 3-4 hónapig zuhanyozott, most legújabban a nagy kádban szeret fürödni, ha mi is beülünk mellé, úgy már ő is leül (meg közben százszor feláll persze a játékokért). De ha nincs kedvem vizet ereszteni, akkor csak gyorsan együtt lezuhanyozunk, vagy lezuhanyozom csak őt.
2011. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,tippeket!

Az a baj a zuhanyzással, hogy attól is sír...de ez a csúszásgátlós zuhanyzás nem tűnik olyan rossznak, ezt lehet megpróbáljuk,hátha nem fog annyira sírni:)Amúgy sem szeretem annyira ha csak ácsorog a kádban, lehet ha egy ideig nem vesszük elő, akkor utána örülni fog.

Ja és én is azért örülnék ha leülne, hogy a kukiját fel tudjam húzni, de hát így nem igazán lehet...

2011. dec. 11. 22:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Volt idő, amikor kisfiam sem akart leülni. Úgy oldódott meg, hogy olyan játékot raktam a kádba, ami lesüllyed, és le kellett hajolnia érte. Akkor meg már a karja benne volt a vízben, és inkább leült.
2011. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!