Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája későn kezdett el mászni, esetleg elöbb állt fel, mint mászott?

Figyelt kérdés
Az én babóm 8 és fél hós,de még csak ne is próbálkozik!A kúszással sem.Viszont vezetgetve lépked,ill. egyedül ül/nem ül fel egyedül/.A vezetgetést már felfüggesztettem,mert még egyedül nem áll fel,csak próbálkozik.A doki elküldött gyógytornászhoz minket.Ő mindenit meg tud tanítani mászni?Egyébként nagy baba:76 cm és 10,50 kg!
2009. máj. 21. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi ugyan még csak 7 hónaposak vagyunk, de mi sem mászunk még. Szerintem biztosan menni fog neki a mászás, csak mivel nagyobb, nehezebb súlyt kell cipelnie, több idő kell, amíg kellően megerősödik az izomzata hozzá. Legalábbis nekünk ezt mondta a doki. Az én babám is 76cm és 8,5kg. Szóval mi sem vagyunk éppen kicsik a korosztályunkban. Az én fiam is eddig mindent kicsit később csinált. Most ott tartunk, hogy négykézláb hintázik, de esze ágában sincs mászni vagy kúszni legalább. Csak türelem, a gyógytornász segíteni fog!
2009. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még valami: hivatalosan 8-11 hónapos kor között kellene másznia. Van egy oldal, ami segíthet eligazodni:


[link]

2009. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen,10 hós koráig ráér a mászással,most elég lenne,ha kúszna,még ülnie sem kell,csak 10 hós kora után. a gyógytornász rengeteget fog tudni segíteni,ne aggódj,pár hét és rá sem ismersz majd,olyan ügyes lesz!
2009. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(kúszni 8 hós korig kell elkezdeni)
2009. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
az én babám elsöbb kezdet el járni és most 2 hónapja mászik és most 16 hónapos
2009. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hónaposak leszünk, de még nem mászik, kúszik, nálunk is ül és áll, ha ültetjük és állítjuk. Voltunk orvosnál, aki azt mondta, hogy nagyrészt a genetika is beleszámít a mozgásfejlődésbe (férjem 9 hónaposan kezdett mászni, én 10 hó után). Kicsit lustább a babám, mint az átlag, a védőnő meg is ijesztett, hogy baj van, mire a doki közölte, hogy semmi gond, rendben van az izomzat. A gyógytornász közölte, hogy mehetünk ugyan hozzá, de felesleges, mert egészséges a pici.
2009. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia,ne aggódj a gyógytornász érti a dolgát,de az ültetését,meg a sétáltatást tényleg hagyd abba,amíg magától nem tudja!Nekem ezt egy Dévényes gyógytornász mondta hogy ezeket nem szabad,csak ha már magától csinálja,mert addig az izomzata nem elég erős hozzá,és lehet,hogy valahol le is van tapadva neki.A gyógytornára mindenképpen hord!(Az én kisfiam is későn csinált mindent eddig,de neki kengyel miatt volt letapadva az izomzata,most 9 hónapos és mászik ezerrel.)
2009. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én sem akarom ültetni,de másképp üvölt.Hiába próbálom lekötni a figyelmét.A védőnőm meg mindig azt mondta,hogy ültessem,ha már megtud ülni stabilan.Egyébként a doki is azt mondta,hogy ne hagyjam ülni,de egy másik gyerek azért jár 8 hósan gyógytornára,mert nem tud ülni.És nem is ,mászik.Szóval én ne ültessem,de másét pont ezért tornáztatják.Érti ezt valaki?
2009. máj. 21. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:
én sem értettem addig amíg,nem vittem el a kisfiam gyógytornászhoz,ő szépen elmagyarázta,hogy miért nem jó ha magától még nem ül és ültetjük,hogy hogy működnek az izmok,melyek azok az izomcsoportok,amik,ha picit tónusosak,akkor hogy nehezítik a baba mozgását sőt rossz irányba is terelheti.és hogy bizony azért van ennyi gerincferdüléses gyerek.gondolom azt a 8 hónapos babát is azért viszik tornázni,hogy MAGÁTÓL fel tudjon ülni.Szerintem vidd el egy párszor tornázni és utána látod,hogy használ-e,vagy nem,akkor még mindig dönthetsz úgy,hogy nem viszed többet.rengeteget lehet olvasni arról,hogy milyen nehézségeket okoz a mászás kimaradása az iskolában,ami persze csak később fog kiderülni.Így legalább nyugodt leszel,hogy te mindent megtettél,hogy a babád egészségesen fejlődjön.
2009. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!