Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fizetős bölcsőde!?

Fizetős bölcsőde!?

Figyelt kérdés

[link]


És elfogadták .. :(

Ti mit szóltok hozzá?


2011. dec. 28. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az igen 9-es, azért ha havi 1.200.000 Ft-ot kerestek, akkor adhatod nyugodtan magánbölcsibe, ez inkább a minimálbér és aközelében keresőket viseli meg. Amúgy meg ha jól értelmezem a maximum gyerekenként 15.000 ezer de lehet, hogy rosszul értem: "Ha az egy főre jutó nettó jövedelem 38 ezer forint, akkor a díj 9500 forint, ha a jövedelem nettó 40 ezer forint, akkor 10 ezer forint, 43 ezer forint esetén 10 750 forint, 45 ezer forint esetén 11 250 forint, 48 ezer forint esetén 12 ezer forint, 50 ezer forint esetén 12 500 forint, 55 ezer forint esetén 13 750 forint, 60 ezer forint esetén pedig 15 ezer forint - mondott példákat az államtitkárság, hozzátéve, hogy ezek a maximum összegek, az önkormányzat dönthet úgy, hogy ezeket mérsékeli, elengedi."
2011. dec. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtan, "csak" 600.000,- FT-ot, de szerintem ennyi jövedelemmel is magánbölcsibe adnám.
2011. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%

rosszul számoltál, nem keresünk annyit. Magánbölcsibe sajnos azért nem tudom őket adni, mert nincs a közelünkben egy sem! De ha valóban ennyit kellene fizetnem, inkább bébiszitter fog rájuk vigyázni, mint hogy az államnak adjak az adómon felül ennyi pénzt havonta!


Amúgy meg az már megint tök hányinger, hogy a 3 gyerekesek megint megússzák ezt is, már nem azért de mégis mennyivel nehezebb anyagilag 3 gyerek, mint kettő??? Főleg, hogy a 3.nak már meg van mindene...

2011. dec. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem vállalsz 3. gyereket?
2011. dec. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
150.000 ft nál 25000 ft ot kell fizetni kb plusz a 10-15000 ebéd.Nekem a férjem ennyit keres de cseszhetem ha nem tudunk venni lakást,igy viszont ne méri meg hogy elmenjek dolgozni mert az én fizetésem 90.000 körül van.Nem fogok ennyit kifizetni egy bölcsödéért ez már nagyon durva.Nem élünk mi sem olyan jól,hogy ennyit fizessünk.Ezt mind annak lehetnek köszönni akik nagy fideszesek ők szavaztak rájuk.
2011. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért szidtok már megint minket? Nektek is megvan a lehetőség 3 gyerek vállalására.

4 gyerekes anyuka

2011. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én csak heti 24 órában dolgoztam a gyermekvállalás előtt, sajnos nem találtam mást itt, de mindenképpen dolgozni akartam. Így most a gyedem nettó 38 ezer. Nem fogom bölcsődébe adni a gyereket...
2011. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

13/17

Tényleg nem érdemes egymást szidni, mert ezt nem a 3 vagy több gyerekesek találták ki, hanem a kormány.


Ugyanakkor szerintem nem érdemes azzal sem visszavágni, hogy miért nem vállal be mindenki legalább 3 gyereket? Én sem vállalnék be pl. albérletbe, pici lakásba, megfelelő autó nélkül, eyedülálló anyaként, 0 segítséggel... stb. , szóval ha az anyagi és "személyi" háttér nem adott, vagy ha semmi időnk nem lenne a gyerekekkel foglalkozni, mert az is nagyon fontos. Arról nem beszélve, hogy sokaknak már esetleg eü. okok, életkor, stb. miatt nem lehet több gyereke.


Nekem úgy van 3 gyerekem, hogy hármasikreim vannak..., kedves hozzászóló, szerinted ők mit örökölnek egymástól? Semmit, mert egyforma méretük van, és nem is egyneműek.

De pl. a pelenkát, tápszert, bébiételt... mindenképpen annyiszor kell megvenni, ahány gyerek van. Ruhát, játékot, cipőt meg sok mást is persze örökölhetnek a különböző korú tesók, de pont nem ezek a legnagyobb kiadások egy kisbabánál.

Nem sírásképpen, de én a 3 gyerekemre pontosan ugyanannyi GYED-et kapok, mintha 1 lenne csak. Nincs semmi plusz (ja, igen, a CSP az tényleg 3 gyerek után van, na, de az mire elég??).

2011. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az egyik nagyon okosnak:

Legális módja a minimálbér alatt fizetésnek pl. a részmunkaidő. A min.bér napi 8 órára van meghatározva, ha valaki 4 vagy 6 órában dolgozik, nem fog 8 órára való bért kapni. Vili?

2011. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!