Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukäk akik korän bölcsödebe...

Anyukäk akik korän bölcsödebe adtätok a babätokat hozzätok lenne kerdesem?

Figyelt kérdés
Januärtol bölcsödebe fog järni a kislänyom, akkor lessz 16 honapos, sajnos nem tudok vele itthon maradni vissza kell mennem dolgozni. Kerdesem az lenne hogy hogy viseltetek (nekem a szivem szakad meg), hogy viseli a babätok, mennyi idöt tölt ott, mennyi idös a babätok, hänyan vannak egy csoportban, es bärmi erdekel amit meg szivesen megosztotok velem a kerdessel kapcsolatban. Olyan välaszadok kimeljenek akiknek az a velemenyük hogy ennyi idös babänak otthon a helye, mert ha megtehetnem en is legszivesebben itthon maradnek vele de sajnos nem tehetem.
2011. nov. 14. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem adom, de pár barátnőm külföldön van, az egyik 1 évesen beadta, ott az a szokás, semmi gond nincs a picivel. Ez külföldön elfogadott, csak itthon néznek nagyokat. Én is korán kerültem bölcsibe, épp valamelyik nap néztem az óvodai értékelésemet, és kis csapatirányítós jellemzésem volt.
2011. nov. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen Nemetorszägban elünk es hät itt 1 eves kor körül mär beadjäk a babäkat, unokatesojäval lessz egy csoportban ö egy honappal fiatalabb mint az en drägäm.
2011. nov. 14. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Én is külföldön élek, és 1 évesen be fogom adni. Muszáj a nyelvet is hallania, mert itthon csak magyart hall. Nem egész napra, 4 órára fog menni.

Én már előre tudom, hogy teljesen kileszek. Most kellett anyósomékra hagynom pár hete, elhúzódott minden, és sem tízórainál sem ebédnél nem voltam, teljesen magam alatt voltam. De a kisfiam nagyon ügyes volt, bár csak 4 hósan látta először mamáékat, most másodszor, 8 hósan (előtte 2 napot velük voltunk végig), nem sírt, szépen evett velük is. Nagyon remélem, hogy a bölcsiben is ilyen ügyes lesz.

Én már mondogatnám neki a helyedben.

2011. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a välaszt, hät sajnos az en babäm nem volt meg mässal eddig, de az a jo hogy a bölcsiben is van beszoktatäsi idöszak elsö idöben csak 1 oräcskära megy minden nap, aztän mindig egy kicsivel többet es remelem szepen hozzäszokik majd. Härom napot szeretnek dolgozni egy heten egyenlöre, mikor itt vagyok ö is itthon lessz velem. Igen a nyelv miatt is fontos nagyon habär nälunk apuka nemet es ö nemetül beszel vele en meg magyarul.
2011. nov. 14. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam is épp 16 hónapos volt, amikor kezdte a bölcsit. Muszáj volt visszamennem, mert gyed alatt lejárt a szerződésem, így pedig ajánlottak egy határozatlan idejűt.

A legrosszabb az emberek hozzáállása volt. Naponta többször megkaptam, hogy "Van neked szíved?! Milyen kicsike még? Nem hiányzik?" Meg ilyeneket. Mindig jól kibőgtem magam titokban, aztán mentem tovább. A kicsi viszonylag jól viselte. Magánbölcsibe járt, 7-en voltak összesen, imádták a gondozók. Eleinte nem is volt nagyon beteg, egy évre rá jöttek elő nála inkább. Elég sokat volt ott: reggel fél nyolctól délután négyig.

Visszagondolva ugyanígy tennék (nem lenne más választásom), de mai napig furdal a lelkiismeret.

És még egy dolog. Az ovikezdés még szörnyűbb volt, egy kicsit sem látszódott az, hogy már milyen régóta van közösségben. Ha teheted, olyan helyre írasd, ahol egymás mellett van óvoda és bölcsőde, legalább a hely ismerős legyen.

2011. nov. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen neked is a välaszt! Igen pont olyan helyre irattam ahol az egyik csoportban a Bölcsisek vannak mäsikban pedig ovisok, tehät ha majd ovis lessz akkor is ugyanide fog järni csak mäsik terembe. Engem is nagyon bänt hogy ilyen picin mär mennie kell de sajnos nincs mäs megoldäs. Itt ahol elünk annyival talän könnyebb hogy nem mondogatjäk a negativumokat, mert elfogadott hogy korän kezdik a gyerekek a bölcsit.
2011. nov. 15. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!