Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be mernetek vallani 2. babat?...

Be mernetek vallani 2. babat? Olyan Anyukak, akiknek a parjukon kivul nincs segitsege? Se csalad, se baratok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 eves,az erdekelne leginkabb,hogy mennyire nehez 2 babaval? Vagyis inkabb mennyivel nehezebb 2-vel ,mint 1-gyel? Kulfoldon elunk es itt nem szamithatok sem rokonokra,sem baratokra,viszont mostanaban egyre tobbet gondolkodom,hogy szeretnek 1 kistestvert es a parom is egyre gyakrabban celozgat ra. Attol felek nagyon,hogy nem birnam egy kisgyerekkel+1 csecsemovel. Ejszaka fent kell lennem a babaval,napkozben meg a 2 evesemmel kell fent lenni,haztartas,fozes stb. Lehet tulaggodom,de nem szeretnek elhamarkodottan donteni! :)
2011. dec. 17. 12:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
En is kulfoldon elek. Lanyom 2,5 eves. Most kezdunk gondolkodni a kisteson. Eddig nem vallaltam volna be.
2011. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a párod mennyit segít. Ha reggeltől estig dolgozik, és egész nap te lennél a 2 gyerekkel, ill. éjjel is mindig neked kell készenlétben állni, akkor én biztos nem vállalnám be. Ha a nagyobb gyerek már bölcsibe vagy oviba jár, és pl. a férjed legalább vinni vagy hozni tudja, akkor viszont szerintem már kivitelezhető.


Egyébként most az 1 éves mellől hogyan tudsz elmenni bárhová, ha szükséges? Akár egyedül akár a férjeddel kettesben?

2011. dec. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is attol fugg, hogy mennyit segit a ferjed, illetve milyen az ellatasi rendszer az orszagban, ahol eltek. Nalunk van lehetoseg egesz kis kortol kezdve a bolcsire, megfizetheto aron (bar tudom, sokan nem hivei annak, hogy koran kozossegbe menjen a gyerek).


Nekem 15 honapos a fiam, szeptembertol bolcsodes (igaz csak harom es fel orat van benn minden delutan), es egy honapon belul erkezik a kisoccse. En bevallaltam, mert a parom rengeteget segit, foz, takarit, bevasarol, akar napokra is el tudnek menni itthonrol, el tudja latni a gyereket ugyesen. Ha a masodik baba is betoltotte az 1-et, tervezzuk ot is nehany orara bolcsibe adni a batyjaval, en pedig reszmunkaidobe visszamennek dolgozni.


De mondom, embere, orszaga valogatja. Ami nyilvan nehez (de ez egy gyerekkel is), hogy ha a ferjed az egyetlen kereso, es te lebetegedsz, akkor ki vigyaz a babara? Szerintem hallgass a szivedre!

2011. dec. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ráér még, én várnék még vele...
2011. dec. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én nem külföldön vagyok, de én sem számíthatok más segítségre a páromon kívül. Most 23 hónapos a nagy és 7 hetes a kicsi. DE a párom rengeteget segít. A nagy elég anyás volt más a tesó születése előtt, még mindig altatni kell és éjjel is felkel sokszor, de nem csinálnám másképp. Csak az első 2-3 hét volt nehéz, most már jobb. Ha a nagyobbik lány ( bár nekem mindkettő az)szerintem még a jobbik eset, még jobban elfogadják a kicsit és anyáskodna is egy kicsit.Nekem a terhesség alatt okozott problémát a vége felé, hogy nem tudtam úgy futni a nagy után már nagy pocakkal, és szegényem nem tudott ezért motorozni. Nem tudom milyen ellátá van nálatok, de ha van bölcsi, és megfizethető, akkor lehet, hogy két éves kora körül beadnám egy kicsit pár órára, ha igen sok a két gyerek egyszerre, de most télen nekem egyszerűbb ha itthon vagyok, mint pár óráért a két gyereket elcipeljem magammal (öltözés+logisztika) a nem túl közel lévő bölcsibe, és itt be sem veszik, ha anyuka itthon van gyeden a kicsivel. Majd oviba, addig a kicsi is már egy éves lesz, és az az a kor szerintem amikor a legtöbb foglalkozást igénylik. szerintem, ha mindketten szeretnétek tesót, vágjatok bele, mert később meg majd mindig lesz valami kifogás, hogy miért nem, aztán legvégül a "kényelmet" nem akarod majd feladni, mert a nagy már önállósodik.
2011. dec. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

Most tényleg lepontoztatok azért, mert két gyerekem van kis korkülönbséggel, és NEKEM EZZEL NINCS PROBLÉMÁM???

Teljesen jó a 22 hónap különbség, a gyerekeim is köszönik szépen jól vannak.

Ahelyett hogy örülnétek, hogy mi boldogok vagyunk.

2011. dec. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!