Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be mernetek vallani 2. babat?...

Be mernetek vallani 2. babat? Olyan Anyukak, akiknek a parjukon kivul nincs segitsege? Se csalad, se baratok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 eves,az erdekelne leginkabb,hogy mennyire nehez 2 babaval? Vagyis inkabb mennyivel nehezebb 2-vel ,mint 1-gyel? Kulfoldon elunk es itt nem szamithatok sem rokonokra,sem baratokra,viszont mostanaban egyre tobbet gondolkodom,hogy szeretnek 1 kistestvert es a parom is egyre gyakrabban celozgat ra. Attol felek nagyon,hogy nem birnam egy kisgyerekkel+1 csecsemovel. Ejszaka fent kell lennem a babaval,napkozben meg a 2 evesemmel kell fent lenni,haztartas,fozes stb. Lehet tulaggodom,de nem szeretnek elhamarkodottan donteni! :)
2011. dec. 17. 12:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
1 eves mult a kislanyom
2011. dec. 17. 12:40
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is külföldön élünk most jöttünk haza pár hónapra, én kisfiam 13 hós, én tutira nem szeretnék másik babát, legalábbis addig míg kinn maradunk biztosan nem. Talán 5-6 év múlva, de most 100% nem!
2011. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor fiú vagy lány?! Na.. mindegy is!


Válaszom: Nem.

2011. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kislany,nem tudom miert irtam fiut! :) Lehet mert kovetkezore fiut szeretnek :P
2011. dec. 17. 12:48
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát, én meg páromra alig számíthatok. Csak a vasárnap délután volt segítségemre, anyukám.Reggeltől este 8ig velem van kislányom. Iszonyat nehéz volt vele, folyton csak engem igényelt. WCre sem tudtam nélküle menni, éjszakázott sokat, a foga folyton gyötörte, anno a hasa is.Most 22 hónapos. Köszönhetően a rengeteg időnek, amit muszáj voltam vele tölteni, értelmesebb a vele egykorú gyerekeknél. Szobatiszta, beszél érthetően, megérteti magát. Utólag visszagondolva be kellett volna vállalnom a másodikat. Februártól dolgozom, januártól bölcsi. Kicsit megbántam! De nagyon be voltam én is parázva. Egyébként tesóm és köztem 14 hónap van (engem nem terveztek). Anya mindig azt mondja, én úgy felnőttem, hogy ő észre sem vette. Pedig neki aztán nulla segítsége volt...
2011. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vállalnék! Majd 4-5 év múlva talán...nem vagyok híve a kis korkülönbségnek. Ha meg már felmerült benned a gondolat, akkor inkább ne! Se türelmed, se éjjeled, se nappalod nem lenne! És egy kisgyerek igenis megérdemli, hogy minimum 3 évig CSAK Ő legyen a központ! Nekem nem egy ismerősöm a kis korkülönbség mellett voksolt, de mást nem látok rajtuk, mint a türelmetlenséget, fáradtságot...VAN ÍGY ÉRTELME???
2011. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

21 hónap korkülönbség van a kettő között.Imádom őket, de türelmetlen vagyok és fáradt.Az első 3 hónap borzalmas volt, elment a tej is, mivel semmit nem tudtam pihenni, pedig hordtuk a kaját, a férjem iszonyat sokat segített.

Ha újra kezdeném biztos több korkülönbséget hagynék.

Meg ugye 4. éve ülök itthon,érzem hogy butulok:-), társasághiányom van,nekem sincs segítségem.Két ilyen pici gyerekkel még vendégségbe se szívesen mész, mivel az is inkább óriási munka, mint kikapcsolódás....

Sztem ne vállald be, és nem aggódod túl.

2011. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

22 hó különbség, csak a férjem a segítségem, aki viszont egész nap dolgozik.

1 és 3 évesek. Elvagyunk, nem bánom, direkt így akartuk.

2011. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha nagyobb lesz, ha megy oviba, semmi idod nem marad es ki fogsz bukni. Nem fogsz tudni figyelni rajuk kellokeppen.
2011. dec. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is külföldön élek hozzád hasonlóan. 1 babával, apa már mondogatja a tesót, de én nem szeretnék.
2011. dec. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!