Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fürdessem a 4 hetes...

Hogy fürdessem a 4 hetes kisfiamat? Ha a hasát mosom (tehát a tarkójánál fogom) akkor mindig ordít, ha viszont megfordítom elnézelődik.

Figyelt kérdés
Már próbáltuk azt hogy megfogtuk mindkét kezét, hátha nagyobb biztonságban érzi magát, de az sem vált be. Tettünk bele textil pelenkát, az sem jó. Próbáltam fürdés előtt és fürdés után is az etetést hátha az a baj. A mai napig jól befűtök a szobába. A víz kézmeleg, kb.37-38 fokos. Mit tehetnék még, hogy élvezze a fürdést?
2009. máj. 16. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a tarkója alatt nyúltam át, a kezem a hóna alatt volt, ott fogtam, a tarkója pedig az alkaromon feküdt. Én hason nem tudtam sokáig fürdetni, mert úgy nem találtam fogást rajta. :) Csináltam olyat, hogy a másik kezemmel a térdei alatt nyúltam át, vagy a fenekénél fogtam és úgy hintáztattam, húzgáltam kicsit a vízben, kisfiam nagyon szerette a fürdést első perctől. Hol fürdeted? Mi a szobában csináltuk és a falon látta a Micimackós díszcsíkot, ő azt nézegette. Esetleg a fürdőkádat olyan helyre tedd, ahol a falra tudsz rakni valamit, amit lát.
2009. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is az első perctől kezdve szereti a fürdetést. Próbáljad meg lassan beleengedni a vízbe, és fürdés közbe végig beszélgess vele. Nekünk ez bevált.Sok sikert! Szia
2009. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia!nálunk a első 1 -2 hét maga volt a pokol,gyerek már akkor üvöltött ha vetkőztettük ,minden trükköt kipróbáltunk és az vált be ,hogy hason raktuk be a vízbe és csak utána fordítottuk meg a hátára és azóta imád pancsizni.3és fél hós pasi anyukája
2009. máj. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szió! nálunk akkor vált élvezetté a fürdés, amikor elég nagy vizet produkáltam és a pocija is víz alá került. előtte üvöltött, azóta imádja.

biztonsági fürdetőt használunk, abban biztonságosan tudom fürdetni úgy is, hogy mellkasig vízben van.

2009. máj. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hogy a pocijára teszel egy textilpelust vagy a bodyját amit levesztek róla,sokszor az a baj,hogy nem érzik biztonságba magukat csupaszon.Lehet,hogy nem elég,ha a kezét megfogjátok.És ne csak a tarkóját fogd,hanem a hóna alatt is.Sok sikert :)))
2009. máj. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is MINDIG üvöltött még 3-4 hósan se volt odáig a fürdésért...

Ha apjával fürdött a nagy kádban egy mukkja nem volt..

De a kiskádban is ha a hasa volt lefelé akkor a kezemen "lógva " tökjól elvolt így én sokáig azt csináltam hogy a hátán nagyon keveset tartottam, hiszen nem kell órákig mosogatni ugye még nem lehet koszos:)

szóval lógicsált egy kicsit az alkaromon (sztem azért is volt igy jó neki mert pocifájós volt és úgy kicsit nyomtam a hasát).

Majd megmosogattam stb. és ennyi volt.

Ezt csak azért írom mert nem minden bébi nagy fürdés kedvelő:)

2009. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére nincs gond a fürdéssel, de az utána következő öltözésel annál inkább... Mi mindig háton rakjuk a vízbe, tehát a tarkójánál és a popójánál fogja apa, de a védőnő szerint hassal lefelé kellene fürdetni, mert így látja, mi van előtte. Ha háttal engedjük bele a kádbe, állítólag megrettenhetnek attól, hogy mi van mögöttük. Esetleg próbáljátok ki az alkarotokra fektetve és lassan. Hasgyd, hogy ő maga tegye bele a kis lábát először, meglátod, hogy fogja élvezni, hogy ő fedezte fel a vizet.

Remélem, sikerül.

2009. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!