Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 10hetes lesz, és pár...

Babám 10hetes lesz, és pár napja szívesebben alszik hason, ahogy megfordítom felkel?

Figyelt kérdés
Viszont nem nagyon merem hason altatni,pedig kókuszmatracunik van,és légzáésfigyelőnk.Merjem éjszakára hason hagyni?
2010. szept. 21. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hagyd hason semmi baja nem lesz, főleg hogy van légzésfigyelő!
2010. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez volt a gond. Ahogy megfordítottam felkelt. Én forgattam, amíg tudtam, de nem sokáig tudod forgatni, mert hamarosan hasra fordul magától.

Mostani eszemmel, nem kellett volna forgatnom. Csak arra vigyázz, hogy jól szellőztess mielőtt lefekteted, és gondolom nincs puha párnája vagy ilyesmi az ágyában. Olvastam erről cikkeket és az a gond a hason alvással, hogy megnő a CO2 koncentrációja és a baba nem jut annyi oxigénhez, mint ha hanyatt feküdne. Az egyik cikk arról is írt, hogy a tudósok megállapították, hogy a ventilátorozott szobában ritkább a bölcsőhalál. Ezért írtam a szellőztetést is.

Ne félj, nem lesz gond. Van olyan kolléganőm, hogy mindkét gyereke hason aludt és nem történt baj.

2010. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poci-maci ***** válasza:
100%
Ne aggódj nekem is hason aludt mindig a kisfiam és a mai napig is úgy akszik inkább bár nekünk nem volt légzésfigyelőnk és mára már 17hónapos!
2010. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész kérdés egy kicsit túl van lihegve. Amikor mi voltunk csecsemők, kivétel nélkül minden gyerek hason aludt légzésfigyelő és kókuszmatrac nélkül. Az enyém is hason alszik, háton nem tud, légzésfigyelőnk sincs, mégsincs baja. Hidd el, a babák többsége hason jobban szeret, nem lesz tőle bajuk.
2010. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd hason aludni! Arra figyel, hogy ne legyen a feje alatt párna, ne legyen a szobában túl meleg és ne legyen alváshoz túlöltöztetve a babád, akkor magában a hason alvásból nem lesz semmi gond! Az én 4 gyerekem is csupán hason tudott aludni, a nagyok idejében légzésfigyelő csak, nagyon indokolt esetben adtak (kis súlyú, koraszülött babáknak), most a kicsinek se vettünk... Csupán arra figyeltem, amit előzőleg leírtam és mindegyik egészséges, soha nem volt velük gond. Neked meg van légzésfigyelőd, tehát még aggódnod sem kell..
2010. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!