Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora a 4 hós babátok...

Mekkora a 4 hós babátok fejkörmérete? Nekünk 41, a dokinéni szerint ez sok és UH-ra küld

Figyelt kérdés
azt mondja 1 évesen 46 cmnek kell lennie, és 4 hó fölött havi 1cm-t nő (nekünk akkor 49 lesz)
2009. máj. 16. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


itt találsz egy fejkörfogat kalkulátort, amibe ha beírod a baba adatait rajzol egy görbét és megláthatod, hogy az átlagos értékeken kívül esik-e.

Egyébként az én kislányom 8 hónapos és 46 cm-es a buksija, de nekünk eddig senki nem mondta, hogy gond lenne. Egyébként is nagy (10kg).

2009. máj. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk inkább jobb az óvatosság, de engem az őrületbe kergettek ezzel a fejkörfogat dologgal...4 hósan nekünk is 41 cm volt a feje, és később is nagyobbnak mérték mint az átlagnak.1 évesen 49cm volt a buksija, de hozzá hosszú is!!

Most másfél éves 50 cm a feje, és 88 cm hosszú a fiam.

Nem volt semmi baja, hálistennek és nekem azt mondta a védőnő is nyugtatásként, hogy nem az a lényeg h hány cm a feje hanem hogy hirtelen nő e. szóval ha pl.3 hónaposan még a 25ös percentilisen van a feje akkor az furi ha 4 hósan meg már a 90esen..

A babaszoba.hu-n van egy ilyen fejkörfogat számoló görbe és ott ha a kezdetektől beírod az adatait akkor meg fogod látni hogy mondjuk a te babádnak is mint az én fiamnak mindig is 90es percentilen volt a feje és emiatt nem furcsa hogy most 41 cm.

Csak azt tudom mondani, hogy nekünk semmi baj nicns szerencsére..

Jó egészséget nektek!!

2009. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
7.36os voltam, nem láttam az előttem szólót:) azért irtam majdnem ugyanazt. Bocsi
2009. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fiam 37-es fejkörfogattal született, most lesz hat hónapos és 46-os a fejkörfogata. Szerintem, ha a tietek veszélyesen nagynak számít, akkor ez is bőven az lenne. Viszont nekem a doki egy szóval sem mondta, hogy nagy.

74 cm-es és 9 kg-os babáról van szó, nem lenne túl arányos egy kisebb fejjel szerintem.

2009. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint a második vagyok:) nekem amúgy azt is mondta egy doki később h az is a baj hogy ezek a percentilisek meg "átlag értékek" (mert ezt amúgy én is igy olvastam mindenhol hogy 1 évesen 46 cm a fej, és 74 cm a gyerek maga) ezek vmi 20-30 évvel ezelőttről származnak és már nem annyira aktuálisak a jelenlegi gyermekekre nézve ( ugye egyre több baba születik 4 kiló felett stb. ami régen ritkaságnak számított).

Így a fejjel is ez lehet hogy ha egy baba már fél évesen mondjuk 8 kiló vagy 74cm akkor tényleg furcsa lenne 40cmes fejjel...

Na abbahagytam:))

2009. máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam fejkörfogata 4 hósan 42 cm volt. most is csak 43, pdig már 8 hós. szerintem egyáltalán nem biztos, hogy minden hónapban 1 cm-t fog nőni. ahogy az egész növekedése lassul, ez is lassulni fog. nálunk is lelassult. emiatt UH-ra küld?? hát, szerintem ne aggódj, de jobb megnézetni, így te is megnyugszol! szerintem örülj neki, hogy az orvosotok ilyen aggódó, odafigyelő, sajnos nem minden gyerekorvos ilyen alapos!
2009. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
azért jó hogy ilyen alapos gyerekorvosotok van.Hidd el nem mindegyik ilyen.A biztonság kedvéért én elvinném a babát.Hisz egy uh még csak nem is fáj:)Szoritok nektek ne legyen semmi baj!Mi 3 és fél hósak vagyunk nekünk 38,33-mal született.
2009. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat - jó nagy babám van, 7,4 kg - én is azt mondtam fura volna egy pindurka fejjel egy akkora test, szerintem arányos. Másképp 100%ban megbizok az orvosunkban, tényleg nagyon lelkiismeretes és remélem nem lesz semmi gond, tényleg
2009. máj. 16. 09:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia.Mit mondtak uh?
2009. máj. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
minden rendben, egy kicsit nagyobb a kutacsa mind az atlagnaak, adjam a D vitamint, meg napoztassam - szerencsére csak ennyi:-)
2009. máj. 21. 07:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!