Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól szabad nézni egy...

Mikortól szabad nézni egy babának a tv-t?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy a babáknak sem a tv, sem a számítógép sugárzása nem tesz jót. Pedig nagyon lekötné a Drágámat, míg én teszem a dolgom.


4 hós kislány anyukája


2009. máj. 16. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Az enyém kilenc hónapos, és épp a Minimaxot nézi most, miközben önállóan reggelizik. De egész pici korától felfedezte, és mi nem is tiltottuk. Én addig szoktam bekapcsolni neki, amíg összekapom reggel a lakást, vagy lezuhanyozom. A tv-től meg a számítógéptől nem lehet elzárni, ha a szülők használják, inkább szerintem arra kell törekedni, h' az egészséges arányokat tartsuk be. A sugárzás ezeknél nem számottevő. Kutatások szerint a mobiltelefon sokkal károsabb.
2009. máj. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

én teljesen más elvet vallok erről. az én fiam 8 hós, de nem engedem a tévét nézni neki. max 10 perc, és a számítógépet is csak akkor kapcsolom be ha ő a másik szobában van. Ráérek elrontani, és ráér rászokni később én úgy vagyok vele. Úgysem lehet kiküszöbölni később sajnos. Viszont ha már most megengedem neki, hogy mint pl az előttem író írta, a reggelizést a tévé előtt, akkor később is ezt fogja tenni. én nem akarom, hogy a tévét bámulva egyen a gyerek. tanulja meg, hogy az étkezés asztalnál, játék a saját birodalmában, dolgozószoba pedig a szülőké. Talán kicsit drasztikus gondolkodásmód, nem tudom. Én körberakom játékokkal, elmagyarázom neki, hogy most megyek teszema dolgomat, csinálok neked ételt, és otthagyom. vígan elvan 20-30 perceket, mert megszokta már.

4 hósan meg a játszószőnyeg volt a sláger, abba beletettm, sikongatott neki fél órát:-) aztán a fejére borította az egészet és vigyorgott.

2009. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Én is a tévéhez folyamodom néha, mikor nagyon nyűgös, de muszáj valamit megcsinálnom gyorsan. Akkor berakom a kis vakondot a dvd-be, tetszik neki, színes. Öt hós kislány anyukája.
2009. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém (9hó) sokkal jobban koncentrál bármire ha nem megy a tv. Akkor is ha nézi általában a reklámok kötik le mert az hangosabb és más frekvencián szól. Én megvonom tőle amíg játszunk és csak akkor nézem mikor Ő alszik.
2009. máj. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!