Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjam majd meg hogy...

Hogyan oldjam majd meg hogy az esküvőnkön ne kelljen megszoptatnom?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz a kislányom az esküvőnkönk, és jó lenne, ha a sok izgalom mellett nem azon kéne aggódnom, hogy mikorra jön ki a szopi ideje, illetve hogyan hámozom ki magam a menyasszonyi ruhából. Nem tudom hogy le tudok e fejni ekkora mennyiséget hogy azt adhassam, legfeljebb több részletben, de össze lehet önteni a különböző időpontokban lefejt tejcsit? Ezen az egy napon nem lehetne tápszert adni neki? Adjatok ötleteket kérlek. Esetleg járt már valaki hasonló cipőben? Amúgy mire számítsak, mit tud már egy 4 hónapos baba, vajon hogy tűri majd az esküvőt? (nem lesz nagy lagzi, csak 25en leszünk egy kis vendéglőben)

1 hós baba anyukája


2009. máj. 15. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én azt mondom hogy fejj le amennyit tudsz,a többi étkezésre irass tápszert és legalább egy szoptatást iktass be még ha macera is magad miatt is ,nehogy bedurranjon a melled ha egész nap nem szoptatsz és nem is fejsz....szerintem..:)
2009. máj. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy egyáltalán elfogadja-e a babád cumisüvegből a tejcsit. Ha igen, akkor adhatsz neki lefejtet, persze akkor még ott van az, hogy a melled kibirja-e, nem gyullad-e be ha kimarad a szopi.

Nem egyszerű helyzet.

Nekem nem egészen 2 hós volt a fiam, amikor a sógornőmék esküvője volt. Én lefejt tejet adtam neki, de így is fejnem kellett, mert nem bírta volna a mellem. Szerencsére volt egy üres szoba az étteremben, ahová el tudtunk vonulni. A kisfiam igazi hős volt, persze volt sírás, de egész jól viselte. Mindenképp kérj majd meg valakit (anyukádat, barátnődet, testvéredet, ha van), hogy segítsenek a baba körül.)

2009. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Segítségben nincs hiány, a nagymamák már most versengenek hogy kinek a kezében lesz majd a baba :) Arra nem is gondoltam hogy a mellem se bírja majd, de teljesen igazatok van... még nem próbáltuk a cumisüveget... azt mondják utána elutasíthatja a cicit... eléggé tanácstalan vagyok...
2009. máj. 15. 18:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok: előtte mindenképp próbáld ki a cumisüveget és vigyél magaddal mindent (akár a fejéshez is).
2009. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap alatt még annyit változik a baba és te is, lehet éppen ki sem akarod hagyni a szopit és teljesen természetes lesz az, hogy elvonultok egy 15 percre.:D
2009. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!!

nekünk 2 hét múlva lesz az esküvőnk, a kisfiunk 6 hónapos :) azért könnyebb a helyzetem, mint neked, Ő már sajnos nem szopizik. viszont "szigorú" napi rutinunk van, én ezen agyalok, hogyan oldjam meg. délben már csak főzeléket eszünk, délután meg gyümölcs... ráadásul a szüleim miatt muszáj volt a nagy lagzi, így 250-en lesznek... de kaptunk egy szobát, a manó ott alszik majd, így bármikor megnézhetem.

mikor még volt tejem nekem hamar bedurrantak a melleim, fej le reggel amennyit bírsz, meg még 1x szerintem elég lesz, és kihúzzátok a napot!!

sok boldogságot!! :)

2009. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Remélem igazad lesz kedves utolsó :)

Szobánk nekünk is lesz a vendéglő fölött, úgyhogy ha este már nyügi lesz, le tudom tenni, addig szerzek valahonnan bébiörzőt. Remélem hogy napi 2szeri fejéssel eleget el tudok neki tenni. Végülis ha mindkét cicit lefejem akkor elég kell hogy legyen...

2009. máj. 15. 18:41
 8/13 A kérdező kommentje:
Hja és Nektek is sok boldogságot, és egy kalappal a lagzihoz a babóval :)
2009. máj. 15. 18:42
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4 hósan már tud várni fél órácskát a baba a szopira és nem is tart olyn sokáig mint még az első időkben. Szerintem válaszd ketté a napot a szertatáson és ott, ahol tényleg nem tudsz vele elvonulni 10 precre, kapjon lefejtet, de kaphatja kihajló szélű pohárból is. otthon előtte gyakoroltasd a nagyikkal is. Hamar belejön és nem lesz cumizavar. A "lagzi" rész alatt pedig szerintem eltűnhetsz a babával és 1-2 öltöztetővel.
2009. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem, ha van külön szobátok, ahova el tudsz vonulni egy kicsit, akkor inkább szopiztasd meg. Hiányozni fogsz neki, ha egész nap nem szopizhat. Sokkal egyszerűbb elővenni, mint melegíteni, bébelődni vele.
2009. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!