Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éreztétek már azt, mintha nem...

Éreztétek már azt, mintha nem szeretne a babátok? 10 hónapos

Figyelt kérdés
Külföldön élek, s anyukám kijött 1 hétre meglátogatni minket. Amióta megérkezett, a kislányom szinte rólam tudomást sem vesz. Rám nem nevet, nem játszik velem, csak a nagyanyja után kúszik egyből. Előbb ölbe vettem és sirt, hogy tegyem le, mert ment volna a nagyanyjához a másik szobába..teljesen ki vagyok borulva..létezik, hogy nem szeret engem a kisbabám..mindjárt sirok. ez megy 4 naőja
2009. máj. 15. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne reagáld túl a dolgokat. Persze, hogy anyukád jobban érdekli, hiszen ő újdonság, téged meg 10 hónapja minden nap lát.

Ehhez lassan hozzá kell szoknod. Az újdonság egy darabig (amíg újdonság) mindíg jobban fogja érdekelni, legyen az egy személy, egy állat, egy bicikli, az iskolatársai.

Ez független attól, hogy mennyire szeret.

Fogadd el, hogy a gyereked lassan önálló személyiséggé fejlődik, és nem te leszel már neki a legfontosabb minden pillanatban.

2009. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne szeretne! Az enyém is ezt csinálja, mihelyt megérkezünk a nagymamához. Valahogy jó neki az újdonság, a másféle szeretet. A mi mamánk valódi unoka-fan:) (Amúgy engem is az őrületbe kerget vele). Ne aggódj, biztosan szeret a pici, inkább az lehet a helyzet, hogy biztosan kötődik hozzád, tudja, hogy bármikor megtalál, mehet hozzád, ha szüksége van rád. Ez nagyon jó! Ha elmegy a mama, újra te leszel a kedvenc:)
2009. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Manió ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod szeritem se, te vagy számára a legfontosabb, tudja, hogy a mami jön megy, de anya /TE/ mindig ott leszel neki! :) Fel a fejjel!

Nálunk is ez a helyzet, csak az én babám 3,5hónapos. Mondjuk szerintem nálunk azért lett "mamás" a kislányom, mert 2hónapos koráig a szüleimnél laktunk, és nagyon sokat volt vele az édesanyám. Jelenleg külföldön élünk, szóval nem tudom mi lesz, ha hazamegyünk, ami jövőhét kedden esedékes. Valószínű "hanyagolva" leszek kicsit, de nem szomorkodom /azért kicsit engem is idegesít néha a dolog/ örülök, hogy szeretik a gyermekem.

2009. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a párommal éreztem így egy időben. Amikor hazajött, én mintha itt se lettem volna. Aztán elkezdtem kicsit oldódni. Hagytam a gyereket, kicsit magammal törődtem.magától rájött, hogy hiányzom neki, és hogy velem akar játszani...stb. Azóta semmi gond.
2009. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szeret a kisbabád. Csak a nagyiját is szereti, és most ő a szenzáció neki.

Az én fiam is rajong anyukámért. Volt olyan, hogy anyuval elmentünk a boltba, amikor ott voltunk náluk, addig öcsém vigyázott a kisfiamra (akkor volt 15 hónapos). Mikor hazaértünk, a fiam nem is hozzám szalad, hanem anyukám nyakába csimaszkodott egyből és egy órán keresztül le se mászott róla. Ettől még tudom, hogy engem is szeret, csak hát a nagyija a favorit, ami persze nem azt jelenti, hogy jobban szereti nálam, csak hogy ők ilyen nagyon jó pajtások lettek. Szerintem nincs ezzel semmi baj. Sőt, én nagyon örülök neki, hogy ilyen jóban vannak egymással (ez a kezdetektől így van), mert sosem volt abból gond, ha el kellett mennem valahová és anyukámra bíztam, akár éjszakára is elmehetek, sőt, volt már, hogy 3 napra elutaztam, és nem volt semmi sírás. Aztán 3 nap után amikor hazaértem, volt ám nagy öröm, olyan boldog volt, amikor megérkeztem. De örülök, hogy ha távol vagyok, anyukámmal is remekül érzi magát. Most 19 hónapos, és ha kimondom, hogy mész a mamihoz, már felcsillan a szeme, és mondja, hogy mammma mamma, sőt, hozza a cipőjét, hogy adjam rá és már induljunk is. Nincs ezzel baj szerintem.

Én is imádtam a nagyszüleimnél lenni kiskoromban, de ettől még nagyon szeretem anyukámat.

2009. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!