Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éreztétek már azt, mintha nem...

Éreztétek már azt, mintha nem szeretne a babátok? Pontosabban másokat jobban?

Figyelt kérdés
Borzasztó érzés. Most van a dackorszak, s sokszor nagyon haragszik rám, amiért ezt vagy azt nem engedem meg neki, vagy csak szülői felügyelettel. Ilyenkor visit, néha megüt. Türelmesen elmagyarázom, hogy nem szabad, elterelem a figyelmét. Egész napom róla szól. Külföldön élek, semmi segitség. Itthon vagyok vele. Na szóval, mostanában csak az apja érdekli. Ha hazajön, lóg a nyakán, bújuk hozzá. Rám sem hederit. Hétvégéken, ha ölbe akarom venni, tiltakozik, csak az apja jó neki. Ha elém jönnek a tornateremhez, vagy hazajövök, nem örül, szinte látványosan levegőnek néz.. Miért csinálja ezt? Igy büntet mert érzi, hogy ezzel érzelmileg zsarolhat. Eléggé el vagyok keseredve. Rengeteg szeretet, odafigyelést, törődést kap tőlem ennek ellenére valamiért még sem szeret úgy, mint ahogy más gyerekek ragaszkodnak a mamájukhoz??
2010. márc. 7. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Először is az apját tirkábban látja,és ő nem telepszik úgy rá,mint te.Ha az egász napod róla szól,akkor ez teher a számára,és nyűgnek érzi.Nem tudom,miért hiszik a mai anyukák,hogy akkor jó,ha állandóan a gyerkkel foglalkoznak.Hagyni kell őket önállóan játszani,mert csak akkor tudnak jól fejlődni,kreatívak lenni.Egyedül kell a tapsztalatokat megszerzni nekik.Oda kell rá figyelni,hogy ne csináljon olyasmit,ami ért neki,de nem állandóan mellette lenni.Ha valmit megtiltasz,akkor nem elég a figyelemelterelés,meg a szövegelés.Ezt megunja,és nem is figyel rá,sőt ha már nagyobb,akkor vissza is beszélhet neked.Határozott légy vele,vidd el onnan,ha nem használ,vidd be a szobájába,de az sem baj,ha kap egyet a fenekére vagy a kezére.Ha megüt,azt semmiképpen ne engedd neki.Játsz vele és foglalkozz vele,de csak pl.délután vagy vacsora előtt.Megszokja a rendszert és nem is lesz hisztis.

Attóül ne félj,hogy nem szeret.Ha beteg lesz,akkor majd te kellesz neki.Most abban a korban van,amikor már másra is szüksége van,nemcsak az anyjára.

3 gyerekes anyuka.

2010. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy állandóan azt akarja, hogy csakis ővele foglalkozzunk. Első gyerek(20 hónapos). Régebben, eljátszott egyedül, pár hónapja, ha nem ő van a központban elkezd hisztizni, sirni. S hát ilyenkor nem kapom fel egyből, s szigorúbb is vagyok vele, mint az apja. Mondjuk könnyebb érdekesnek lenni napi 1-2 órában persze..
2010. márc. 7. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan annyit van vele apa, mint én és mégis csak apát szereti.Nekem nem is enged semmit csak apának, ő teheti tisztába, ő vághatja a körmét ő etetheti...nagyon rosz, de nem tudok mit tenni, ez van!Azokat a ritka pillanaTOKAT AMIKOR HOZZÁM jön inkább, próbálom elnyújtani.Fel a fejjel
2010. márc. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én kislányom nagyon anyás, de még csak 14 hós. de szerintem is azért van nálatok, mert az apját kevesebbet látja, és ő csak jó dolgokat csinál vele, semmi pelenkázás meg körömvágás meg öltöztetés....direkt csinálja hogy büntessen. nem kell vele törődni, majd kinövi, hidd el. Nem kell minden kívánságát teljesíteni, amikor jó, akkor agyba-főbe dicsérni, amikor hisztizik, akkor meg tenni rá magasról. Ez húzós időszak, nálunk most kezdődik, és az én babám is nagyon szereti, ha ő van a középpontban, ez sajnos nem nevelés kédése, hanem alkati dolog. sok sok sok türelem (tudom, könnyű mondani).
2010. márc. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia,


én akkor féltem ettől amikor 10 hónapos korában vissza kellett jönnöm dolgozni... ezzel paráztattam magam, hogy majd a nagyikat jobban fogja szeretni, mint engem, mert alig leszek vele. azután megértettem, hogy olyan kapcsolat ami őt és engem összefűz nem lehet még egy, mert én az édesanyja vagyok :) a nagyikat, de még apát is máshogy szereti, ahogy mi felnőttek is máshogy szeretjük az embereket. tuti hogy nem arról van szó, hogy Téged nem!! csak ez most egy ilyen időszak, kitartás!!


Ági

2010. márc. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!