Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan választottátok el 1 év...

Hogyan választottátok el 1 év feletti babátokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam betöltötte az 1 évet és még mindig szopizik, naponta többször. Már nem egy embertől kaptam beszólást, hogy mostmár nem kell neki a cici válasszam el.

Én úgy gondolom, hogy eljön az idő, amikor már érett lesz rá, erőltetni nem szeretném. Illetve azt sem tudom hogy van az elválasztás menete . A nagyobb fiam 8,5 hónaposan egyik napról a másikra abbahagyta és kész. Nekem nem kellett semmit tennem.

Ti, hogy választottátok el babáitokat?

Szerintetek nem korai? ( A GÚNYOS MEGJEGYZÉSEKKEL KÍMÉLJETEK!) Csak azok írjanak akik 1 év felett is szoptattak, azok tapasztalatára, segítségére lennék kíváncsi.

Köszönöm!


2009. máj. 15. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 13 hónapos a lányom és még mindig szopik naponta 3-4x. Ráadásul babát is várok. Én nem bánom, hogy szopizik, ha a terhességnek sem lesz semmi baja tőle. Amúgy 1,5 éves korig tervezem a szoptatást, de csak azért mert utána lelkileg nehéz neki megválni a cicitől. Ha bírod és kéri a kisfiad szoptasd ameddig csak lehet!
2009. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, 21 hósan magától abbahagyta a cicizést.

Mondjuk ő 1 évesen csak reggel és este cicizett, mésfél éves kor körültől meg már csak este.

Mondjuk én nem kaptam negatív visszajelzést, inkább csodájára jártak a családban, mert se anyukám, se anyósom, se a tágabb rorkonságban nemigen szoptattak.

Az emberekkel meg ne foglalkozz, szeretnek mindig a más dolgával foglalkozni

2009. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

Én is olvsatam, hogy lekileg megviseli őket, ami nem most hanem később fog jelentekezni, ha idő elött elválasszák őket.

2009. máj. 15. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:

szia

az én kisfiam nagyon rossz ivó volt-ha lehet ilyet mondani,igy örültem,h legalább szopizott.mondjuk biztos megvolt neki a kellő folyadék mennyiség-ezért nem fogadott el mást.én 15 hónapos korig szoptattam.kb 14 hónaposan vettem észre,h nem érdekli már annyira.este szopizott-de forogtam jobbra-balra,vagy nem jött már annyi,v nem izgatta a dolog.ekkor próbálkozni kezdtem.mivel a tejet nagyon szereti-ezt adtam -először este,bár a doki azt mondta, a reggelit hagyjam el először-de akkor még álmosan jobb volt összebújni-nem kellett lerohangálni.igy a reggeli szopit csak 1-2 héttel utána hagytam el.nem görcsöltem-és nem is volt pólótépés.most már esténként behelyezkedik az ölembe-néha mesekönyvet is hoz,és issza a tejecskéjét..ne foglalkozz ,ki mit mond,amig úgy látod jónak-szoptass.az én fiam még 1szer sem volt beteg-kis orrduguláson kivül.én azért is álltam le már vele,mert,le akartam választani,h ne legyen minden a szoptatástól függő-igy a nagyinál is alhat.de amig jól esik,folytasd!

2009. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Erőszakkal nem szeretném elválasztani. Néha megérzéseim szerint csak oda akar bújni, ez biztonságérzetet nyújt neki és azért kéri, de 2 perc után már megy a dolgára.

Majd csak átesünk a nehezén, csak idő kérdése. Már gondoltam rá, hogy nem mondom meg senkinek, hogy szopizik.

2009. máj. 16. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!