Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy hiperaktív? Mivel...

Lehet hogy hiperaktív? Mivel kössem le egyéves kislányomat?

Figyelt kérdés
Pici lányom folyton mozog, még nem jár, de ide-oda mászik, feláll, kutat. Nem köti le semmi pár percnél tovább (se ha egyedül játszik, se ha velem), mindig jön hozzám és nyöszörög, mostanában meg üveg hangon sikítozik is. Esetleg ez már hiszti? Pedig sok mindent próbálok: könyvek, zenélős játékok, építős, dobálós, labda.... Mit tanácsoltok?
2009. máj. 15. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én "csak" szakképzett pedagógus vagyok de azt tudom hogy ilyen kicsi korban még hyperaktivitásról nem beszélhetünk. Korosztályához képest ez a természetes viselkedés, kihasználja a lehetőséget hogy már tud mozogni. A hiszti lehetséges... próbálj vele/neki sokat énekelni. Ölbeli játékokat játszani. Én ezt tudom tanácsolni, talán még nem fedezte fel mi érdekli igazán. Sok sikert nektek:)
2009. máj. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos azoknál a gyerekeknél akik pár hónapos korukban nem tanulnak meg egyedül foglakozni valamivel (legtöbbször azért mert az anyuka ezt nem "hagyja" mert mindíg foglalkozik vele) ott nem alakul ki az irányított koncentráló képesség. Tehát hogy a gyerek kiválasszon egy célt, azzal foglalkozzon, megvizsgálja, majd továbbgondolva új feladatot találjon magának.

(pl. egymásba rakható hasábok. a gyerek először egyenként vizsgálja őket, tudatosítja, hogy különbőzőek, rájön, hogy egymásba rakhatóak, rájön ennek helyes módjára)

Amíg csak társsal játszik, csak utánoz, addíg nem koncentrál egyedül, nem gondolkodik tovább egyedül. Ez egy idő után kényelmes is neki, hiszen: "ha unatkozom akkor kitalálnak nekem valami elfoglaltságot, amit csak néznem/hallgatnom kell, ahol utánzok" ez egyszerűbb mint feladatot találni magamnak.

A leírásod alapján ha unatkozik, akkor ahelyett, hogy elfoglaltságot keresne magának, tőled várja, már követeli a játékot.

Ez nem jó, mert a koncentrációnak már ilyen korban fejlődnie kell és azt legjobban a gyerek tudja magának, amikor egyedül játszik.


Tehát próbáld tárgyakkal (játékokkal, de erre jó egy flakon, nejlonzacskó, kulccsomó is), de ne sokkal körülvenni és hagyd, hogy egyedül fedezze fel. Ne te adj elfoglaltságot neki.

2009. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú, sajnos igazad van. Nagyon valószínű, hogy én rontottam el. Remélem még nem teljesen.... És hagyjam ott a kis tárgyakkal? És mit csináljak, ha mégis jön hozzám nyüszögve? Ne vegyem figyelembe?
2009. máj. 15. 09:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondoltam, hogy kell hagyni egyedül babrálni, kiismerni a színeket, formákat, anyagokat (tapintás), hangokat, következményeket (elejtem-leesik), vannak ilyenre való persze jó drága játékok. De azért ragadtam billentyűt az előző válaszoló kapcsán, hogy nejlonzacskót, az istenért, ne !!!, életveszély! Nagyon vigyázz, hogy csak olyan tárgyakkal hagyd magára, amik nem férnek a szájába, nem oldódik ki belőlük veszélyes anyag,festék, nem élesek, nem nehezek.
2009. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!