Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás terhesség alatt?

Szoptatás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
6,5hónapos a fiam még szpoik,de kap már mást is.Arra lennék kíváncsi,ha most nemsokára(3-4hónapon belül)próbálkoznánk kistestvérrel(és még akkor is szopna).tudnám/lehetne szoptatni a nagyot?
2009. máj. 14. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy lehet.Régen azt mondták anyának, hogy nem szabad és abbahagyta a szoptatásom.De most azt mondják, hogy szabad.Mindig mást mondanak, de szerintem nyugodtan szoptass.
2009. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptattam,viszonylag korán lettem terhes a babám7 hónapos volt ! 1 éves korában magát választotta le,reggel szopizott este meg már azt mondta hogy nem!Azóta sem kérte!A doki azt mondta valószínű hogy nagyon megváltozott a tejci és már nem jó neki!
2009. máj. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
A második terhességet végigszoptattam, sem nekem, sem a babának nem volt tőle baja, most a harmadikban vagyok és továbbra is szoptatok, 4 és fél éve megállás nélkül, eszembe sincs erőszakosan abbahagyni, pedig a "kicsi" elmúlt kettő. Amíg nincs vetélés fenyegető jele, az orvosok szerint nyugodtan lehet, sőt, 1 éves korig kifejezetten tanácsos folytatni a szoptatást, ellenkező esetben tápszerre kell átállni. Sok gyerek persze a megváltozott ízű tejet már nem kéri, ez is benne van a pakliban, az enyémeken észre sem vettem, hogy gondjuk lenne vele.
2009. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk, és hát hiába akarom, nem jön össze. Pedig az első baba elsőre.

Állítólag szoptatás alatt nem mindig sikerül. Nagyanyám 3 évig szoptatta mind az 5 gyerekét, mert addig nem esett teherbe. Hát, lehet, hogy ezt én is örököltem, sajnos.

Egyébként én is olvastam erről sokat, és az előző válaszoló jól leírta, amiket mondanak. Még annyit, hogy jóval kevesebb lesz az anyatej, ha teherbe esel. És állítólag az antitest termelés is leáll. Szóval akkor már tényleg csak lelki táplálék marad a babának.

De én sem akarnám erőszakkal elválasztani. Pedig az enyém már 1 éves elmúlt, de már jön oda hozzám, és mondja, hogy cici, ha szomjas. Egyem meg!

2009. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem most 13 hónapos a lányom és kb 5 hetes terhes vagyok :) Remélem a baba is megmarad, de a lányom ugyanúgy szopizik tovább, de azt észre vettem hogy nem a kaja vagy a szomjúság miatt, hanem csak úgy. Főleg elalváshoz és reggel. Szerintem nyugodtan szoptass, majd a baba leválasztja magét he kell. Kívnom hogy hamar sikerüljön a kistesó!
2009. máj. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!