Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tanulják meg a babák a...

Honnan tanulják meg a babák a hisztit? Hiszen azt tőlünk nem látja. Hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Én nem is engedtem neki soha, ha sírt, nem lett felkapkodva, nem lett minden megengedve neki, mégis 6 hónapos korára profin hisztizik, ha valamit el akar érni. Mit lehet vele kezdeni? Hagyni kell sírni? Vagy meg kell nyugtatni?
2009. máj. 14. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

nekem két lányom van mi megs zsoktuk nyugtatni őket, azért "hisztiznnek" mert probálgatják a határaiakt és önnállosodni akarnak ne tört le a kis törekvéseiket


szerintem

2009. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a hiszti is a lelki /idegrendszeri fejlettséget mutatja, ugyanolyan,mint az első mosoly megjelenése vagy amikor először feláll a baba. Fejlődik az akarata és ezt érvényre is jutattja,plusz azt is,hogy pl. tetszik neki egy játék és rossz neki,ha azt abbahagyod. akkor szokott megrekedni a fejlődés,ha a szülő nagyon ugrik rá és a babóca észre veszi,hogy ezzel manipulálhatja a szüleit. persze az sem jó,ha figyelmen kívül hagyjuk,de jobb,ha arra reagálunk,ami történt. pl. ha vége egy kedves játékának,akkor magyarázzuk el,hogy miért lett vége,ölelgessük meg,de ha tényleg nem érünk rá folytatni,akkor ne folytassuk,hiába hisztizik. és mérgesnek sem kell lenni,hisz ez egy természetes érzés.
2009. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
a hisztit nem tanulják sehonnan, próbálkoznak, mit mivel lehet elérni...ha azt szeretnék, hogy nagyobb korában ne legyen nagyon hisztis vagy elkényeztetett, akkor a hisztijére ne figyelj oda... zárd be a szobájába addig, amíg el nem hallgat, hogy megtanulja, a hisztizéssel nem ér el semmi többet ettől... én így voltam nevelve és hálás is vagyok érte, mert nem vagyok egy elkényeztetett hisztis p*csa, már bocsi a csúnya kifejezésért...anyukám mesélte, hogy mikor hisztiztem egy idő után mindig elaludtam, mert annyira kifárasztottam magam a semmiért...és egy idő után már nem is csináltam...
2009. máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
jót írt a 19:35 -ös válaszolo Nekünk is 6 hós és pont most veszem észre az akaratát és a fejlödést hogy már nölt az értelme! Én is ha befejeztem vele a játékot leteszem és sírdogál így még beszélek vele de sír tovább majd elterelem a fígyelmét és beleegyezik a rágokába.Esténként is ugyan így már van akarata de figyelek mert én vagyok a falkavezér! ha vége a közös játéknak ugy döntök akkor igen is vége!!!
2009. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!