Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a tehéntej...

Mi a véleményetek a tehéntej ivásról? Mikortól érdemes adni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs allergia a családban és nincs pénzed babatejre vagy tápszerre akkor kb 1 évesen el lehet kezdeni de csak naon ovatosan
2009. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
En csak 2 eves kora utan fogom adni.Az a borjunak van
2009. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
2 éves korig babatej lesz a nyerő, a jövő héttől:))
2009. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ebből megint nagy harc lesz.1 éves korig ma már nem ajánlott,de hallottam már 2 évet is.Hozzá teszem anyának anno 4 hónapig volt teje , utána tehéntejet kaptam hígítva és még élek , nem vagyok alergiás és a mai napig imádom a tejet,de az új módi miatt én sem adok 5 hós kisfiamnak 1 évig.
2009. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel az egy éve fiam nem itta meg a tápszert sem a babatejet, így kénytelen voltam tejet adni. most 19 hónapos és azt issza a mai napig és semmi baja nincs tőle.
2009. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
újat mondok; nekem másfél éves kort mondott a dokinő is meg a védőnő is
2009. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet megköveznek...

3 és fél hónapig volt tejem, a tápszert kihányta, majd amikor megérezte az üvegben már öklendezett (több fajtát is próbáltunk)

tehát 1.5 százalékos bolti tejet 1/3-osra felforraltam, és ezt ette

nem lett semmi baja, fokozatosan csempésztem bele a tápit, és mostmár azt issza vizzel normálisan

most 5 hónapos a bébi

2009. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nah, akkor mondom a következő variációt. Én külföldön élek és itt konkrétan önmagában (például tápszer helyett) egy éves kortól ajánlják, viszont ételekhez, főzelékekhez kis mennyiségben már 8-9 hónapos kortól lehet adni. Itt az az álláspont, hogy az sem jó, ha mondjuk két éves koráig egyáltalán nem kap és nem ismeri a szervezete.
2009. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is mondok újat. A múlkor a dokinénik azt mondta, hogy ha anyagilag megengedhetjük magunknak, akkor 3 éves koráig kizárólag babatejet kapjon (pedig nincs allergiás a családban). Képzelhetitek milyen képet vágtam. Egy-másfél éves korig oké, hogy ne kapjon, és nem is kap, de ezt a 3 évet borzasztó túlzásnak tartom.
2009. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Nekem mostanában mesélte az egyik ismerősöm (1 éves a gyereke), hogy ő már fél éves kora óta ad neki higitott tehéntejet. Hát, én egy kicsit elcsodálkoztam (annyira nem élnek rosszul, hogy ne tudnák megvenni a tápszert). Én 1 éves koráig biztos nem adok a fiamnak. Most úgy tervezem, hogy majd másfél éves kora körül kezdünk egy lassanként átállni a tehéntejre.
2009. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!