Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmossátok a már járni tudó...

Megmossátok a már járni tudó babáitok kezét ha kutyázik, macskázik, földben turkál, megpuszilgatják, megfogdossák? Ha igen, akkor milyen szappannal? Azzal amit ti használtok?

Figyelt kérdés
Tényleg van igazság abban,hogy ha nem mossuk meg ilyenkor a kezét,akkor nem lesz beteg?Mert azt gondolná az ember,hogy ilyenkor annyi bacit benyelhet.
2009. máj. 13. 14:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

A lányom egy éves. Egész nap a kerben jön-megy, csúszik-mászik, fogdossa a kutya szőrét, csupa retek a keze. Nem rángatom be 5 percenként kezet mosni, de mikor bemegyünk játék után, mindig megmososm a kezét azzal a szappannal amit mi is használunk. Az egy év alatt még soha nem volt beteg. Kisvárosban élünk és nem vagyunk romák. De nem óvom a gyereket még a széltől is. Én is kutya melett, sőt kutyával nőttem fel. Ettem a homokot, nyalogattam a falon a vakolatot, sőt anyum szerint még tyúkszart (már bocs) is ettem, és kb 2-3 évenet elkap egy kis nátha.


De a véleményem az, hogy egy gyereknél az is fontos, hogy milyen géneket örököl, és mennyire hajlamos a betegségre. A barátnőm kisfia dettó azt csinálj, mint a lányom és állandóan beteg.

2009. máj. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a 15.10-es válaszolótól kérdezném, hogyan tudja kivitelezni a minden séta utáni fürdetést, ráadásul 2 kutyával?? Gyerek mellett? Mert én szégyellem, de nem fürdetek séta után, örülök hogy megoldjuk a párommal a felváltva sétáltatást a baba mellett :-( Akkor így veszélybe sodrom vajon a babám, ha már mászik, megy és tapizza a kutyát? Mert úgy érzem képtelenség számomra még a fürdetéseket is naponta beiktatni :-(
2009. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

15.10 vagyok

A kutyáim minden séta után mennek a kádba, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy alaposan fürdetem őket. Egy láb és hasmosás van csak olyankor többnyire csak vízzel. Ha nagyon koszosak csak akkor van samponos fürdetés. Ez az egész max 10-15 percet vesz igénybe, szerintem ez nem olyan sok. Én utána nem szárítgatom a kutyáimat csak alaposan megtörlöm őket. Panelban nem fognak megfázni. Sétára mindig van időm, nekem mostmár nagyobb a gyerek, de amíg kicsi volt addig se volt gond ezzel. Igazából engem ez kapcsol ki, hogy naponta legalább egyszer tudjak menni a kutyáimmal egy jó nagy sétára, a gyerekkel is türelmesebb vagyok, ha kiszellőztetem a fejem. És én nem a gyerek miatt mosdatom a kutyáimat, erdő mellett lakunk, a roti keverékem imád ásni, vízbe menni stb. utána meg megy az ágyunkba. Oda mégse sárosan menjen már. A másik kutyámmal nincsenek ilyen "gondok", de ha már egy kutyát megmosdatok akkor a másikat is lezuhanyzom. Úgyhogy nem hiszem, hogy a Te gyerekednek bármi baja lenne, hogy nem mosod le a lábait minden séta után a kutyának :)

2009. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp mosd meg a kezét ha koszos dolgot megfog,evvel egyáltalán nem teszel rosszat, sőt szerintem ez a helyes, főleg ha állandóan bekapja a kezét.Az óvodában is arra tanítják a gyerekeket, hogy evés előtt mossanak kezet.Én nekem mindig megmosta édesanyám a kezem kiskoromban, és utána már magamtól is állandóan megmostam a koszos dolgok után a kezem, mégsem voltam soha beteges.34 éves vagyok, és bizony én is megmosom pl.ha bevásárlásból jövök, hisz annyi ember megfogdossa a bevásárolókosarat, vagy a bankautomatát.Szerintem evvel nem árt az ember magának.A túl steril környezet sem jó a gyereknek, azt mondják kell a baci az immunrendszerének, de azért jó odafigyelni főleg kutya macskázás után való kézmosásra.Szerintem ez higiénia kérdése, valakit nem érdekel a higiénia, annak ehhez szokik a szervezete.Nekem például anyósom nem túl higiénikus,de állandóan be is szed valami bacit.Vírusos időszakban állandóan beteg.Én vitaminozok, sokat mosok kezet, jó ha ötévben egyszer elkapom az infulenzát.Akkor is azért mert nem figyelek oda magamra, nem eszem vitamint ilyesmi miatt, vagy sokat stresszelek.Szóval szerintem nyugodtan mosd meg a kezét, ez a helyes.A kislányomnak én is meg szoktam mosni.:)
2009. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a helyes ha babaszappanal megmosod a kezét a koszos dolgok után.Ez így helyes, már az óvodában is ezt tanítják, evés előtt főleg mosd meg neki, vagy ha állandóan a kezét eszegeti.Evvel szerintem nem befolyásolod az immunredszere fejlődését, ez nem ezen múlik.
2009. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
A kezét is úton-útfélen fogdossák,de ha szóltam,hogy bekapja,akkor csak sértődötten azt válaszolták,hogy:Na és akkor mi van ha bekapja?
2009. máj. 13. 19:59
 27/27 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk is van az udvarban kutya, és a fiam rendszeresen fogdossa, mert imádják egymást. Én szoktam magammal vinni törlőkendőt (amivel a popsit törlik) és ha megfogta a kutyát letörlöm vele a kezét, legalább a szőrt vigye le, utána ha bemegyünk megmosom a kezét szappannal.
2009. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!