Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmossátok a már járni tudó...

Megmossátok a már járni tudó babáitok kezét ha kutyázik, macskázik, földben turkál, megpuszilgatják, megfogdossák? Ha igen, akkor milyen szappannal? Azzal amit ti használtok?

Figyelt kérdés
Tényleg van igazság abban,hogy ha nem mossuk meg ilyenkor a kezét,akkor nem lesz beteg?Mert azt gondolná az ember,hogy ilyenkor annyi bacit benyelhet.
2009. máj. 13. 14:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Igen azt olvastam,hogy az állatok nyálában van a legtöbb baktérium(kutya,macska,komodói sárkánygyík-ez az utolsó csak vicc volt-) ezért is tartok a dologtól.De van konkrét tapasztalatotok is,hogy valaki gyereke benyelt egy csomó koszt és sosem volt beteg?
2009. máj. 13. 15:21
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
Nézd meg a vidéki vagy roma gyerekeket :D
2009. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
80%
attol hogy valaki védéken nevelkedig az nem azt jelenti hogy nem mossnak kezet a roma gyerekeknek meg erösseb az immunrendszerük az bisztos
2009. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
ez sértés rám nézve mivel én falun nevelkedtem de nem voltam koszos gyerek...........
2009. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy koszosak a vidéki gyerekek. De nem félti annyira őket általában a szülő. Nem rángatja be őket a kertből mindig kezet mosni. Különben meg szerintem kosz és kosz között is van különbség. Nem mindegy, hogy avlakin több napi kosz áll vagy akkor a játékban szedte össze.
2009. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Hát igen a másik szöveg még pont ez a "nézd meg a roma gyerekeket.Ők sem betegek,pedig..."

Ez igaz lehet?Mondjuk én elég sok roma gyerekkel találkozok az orvosi rendelőben.Ha pedig erősebb az immunrendszerük az genetika lehet vagy pont attól,hogy megnyerték a cica,kutya,infulenza stb. vírust,bacit és ezáltal ilyen fittek?Bocs,hogy így belemélyedek a kérdésbe,de tényleg foglalkoztat a dolog.

2009. máj. 13. 15:31
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
nem azt irtam hogy állandoan kezet kell mostni de ha kit játszika z állatokal mikor bejön akkor mosson kezet szerintem ez igy normális
2009. máj. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
És a ha idegen emberek összefogdossák a kezecskéit amit utána rögtön bekap?
2009. máj. 13. 15:42
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Namost: ha én kimegyek kertészkedni, vagy a kutyámmal foglalkozom (és tiszta, gondozott eb!), akkor ha bejövök a házba, akkor megmosom a kezem. Nekem ezt így tanította anyukám (állataink voltak bővel jó sokáig), és ugye koszos kézzel nem fogdossuk meg a falakat, játékokat, kaját, evőeszközt, stb...

Ha én megmosom, akkor miért ne várnám el a gyerekemtől is? Nem csak a bacik miatt, és nem is 5percenként kell berángatni a kertből, de ha már bejött, akkor ami nagyon koszos (arca, keze), azt jobb megmosni.

Ha meg a feje tetejéig szutykos (és előfordul :-)), akkor irány a kád kaja előtt.

Nem vagyok túl pedáns, de koszosan sosem ültünk még asztalhoz vagy kanapéra.

2009. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne aggódd túl a dolgot, mindentől nem tudod megóvni, viszont a nagyon idegeneket szépen megkérheted szerintem, hogy mivel sokat lóg a keze a szájába, ne fogdossák össze.
2009. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!