Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik a 10 hónapos...

Miket eszik a 10 hónapos babád reggelire/tízóraira és vacsorára?

Figyelt kérdés
Ebédre mindig főzök neki, az uzsonna általában tejpép, vagy gyümölcs (esetleg keksszel dúsítva), de a reggeli és a vacsora téma... Lassan kifogyok az ötletekből. Főleg, hogy válogat is (pontosabban kiköpi, ami nem a kedvére való). Ja, és a tejtermékektől kiütéses lett, úgyhogy joghurt, sajt, túró 1 éves korig orvosi utasításra elhalasztva.
2011. nov. 22. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Adj neki valami feltétes kenyeret pici falatokban.
2011. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kenyeret szokott kapni, általában főtt vagy sült csirke husit csipkedek mellé. Sajnos a margarinok és vajkrémek döntő része tartalmaz tejszármazékot, így az szintén kilőve... Te mivel kened meg a kenyerét?
2011. nov. 22. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Bő 10 hónaposom étrendje:


Reggelire tejpép (többféle ízesítésű), a Müllerben most volt pl. kekszes tejpép dupla pakk 800 forintért!


tízóraira gyümölcs (1 alma+1 banán vagy 1 körte+1 banán vagy 2 alma stb.). (Ritkán, főleg amikor hígabb a széklete, akkor gyümi helyett inkább zöldségpürét csinálok neki.)


Ebédre az enyém bébikaját eszik fél üveggel, bár azt nem kérdezted.


Uzsonnára Sinlacot adok neki almával, nagyon szereti, 100-170 ml-t megeszik belőle,


vacsikor szopizik (meg hajnalban, reggel, és az ebéd-uzsi között is egyszer). De úgy hallottam, hogy a Sinlac vacsira nagyon-nagyon laktató! Az én kicsim délután is jóllakik tőle. 1 éves korig 300 forintért felírja a gyermekorvos!



Ez a rendszer nálunk jól működik. Néha 1-2 babakekszet is bele szoktam darálni a tejpépbe, meg 1-2 alkalommal kenyérhéjat is adok neki majdszolni, de az én fiam mondjuk korábban született és még csak 3. hónapja táplálom hozzá, mert a korrigált kora (eredetileg kiírt szülési dátumhoz viszonyított életkora) 8 hónap!


Remélem, tudtam valamit segíteni!

2011. nov. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!