Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hós babának mit adtok...

12 hós babának mit adtok reggelire, tizóraira, ebédre, uzsira és vacsira?

Figyelt kérdés
Ismertek esetleg mintaétrendeket?
2011. júl. 13. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire minta ettrend de kisfiam ezeket eszi:

Reggeli: muzli tejjel es szoktam ra vagni friss gyumolcsot, vajas kifli kakaoval, sonkas sajtos uborkas szendvics kakaoval vagy langyos tejjel, pastetomos paradicsomos szendvics szinten kakaoval vagy langyos tejjel, sajtkermes szendvics, kalacs kakaoval, sajtos vagy tepertos pogacsa langyos tejjel.

Mivel eleg keson ebredo (altalaban 9 ora korul) ezert tizorait nem adok neki hanem 10-11 kozott iszik egy nagy pohar narancslevet, almalevet, ananasz levet vagy valamilyen gyumolcs levet. Neha jatszoterren vagyunk es ott issza meg, mindig viszunk gyumolcslevet.

11:45 korul ebedel. Azt eszi amit mi (kiveve csilis bab vagy gulyas leves vagy ami nagyon fuszeres fuszeres). Kedvence a bolognai spagetti, a fasirozott es a csirkepaprikas. :) De szereti a fozelkeket is es szinte barmit mint pl rantott hal sult krumplival, porkolt finoman sozva (sokszor utanna fuszerezunk miutan kivettuk a reszet), rizotto, rakott krumpli, rantott tok...szoval barmi johet amit mi eszunk.

Ezutan alvas. Alszik kb. 2-3 orat es 15 orakor van uzsonna. Joghurt gyumolcsel, gyumolcs kekszel, keksz joghurtal. Neha kap turorudit gyumolccsel, tehenturot gyumolcsel, puddingot kekszel vagy gyumolccsel es ezeket kombinallom. Kedvence a vanilias pudding friss barack es banan darabokkal a tetejen. :) Ha van otthon pogacsa vagy kalacs azt is szoktam neki adni a joghurt vagy a gyumolcs melle.

Vacsora 18 orakor van es azt eszi amit mi. Neha keszitunk meleg kajat mint pl. zoldseges rantotta, sonkas sajtos omlett, tukortojas piritossal es friss zoldsegekkel, parolt zoldsegek halruddal, sult vagy fott virsli. Neha hideget eszunk mint pl krumpli salata, francia salata, szendvicsek, szardinia kermes szendvics zoldsegekkel. Ha maradt kis fasirozott ebedrol vagy sult husi azt is megeszi egy kis kenyerrel. Attol fugg mire van ido. Hetvegen grillezni is szoktunk a kertbe hamburgert vagy sult husit vacsira. Kedden este apa palacsintat sut ugyhogy kedden palacsinta este van. Lefekveskor 20 orakor, iszik 250ml tejet (tehentej). Most 17 honapos nagyfiu de ezeket eszi kb. 11-12 honapos kora ota. A tojast 10 honaposan vezettem be nalla mert kulfoldon elunk es itt 10 honaposan kell bevezetni. Ha ti meg nem vezetettek be a tojast akkor az en ettrend otletem nem igazan jo meg nektek.

2011. júl. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!