Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad ezt csinálni?

Szabad ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Ma beszélgettem egy régi barátnőmmel, aki kérdezte, hogy 3 hós babám átalussza-e már az éjszakát? Én mondtam, hogy nem, sőt 2x kel enni. Erre ő azt mondta, hogy annak idején neki azt javasolta a védőnő, hogy ha éjszaka enni kér a babája, ne adjon enni, visszaalszik és leszokik az éjszakai evésről. Így is tett...és sikerült. Nem akartam vele vitába szállni, de szerintem nem helyes amit tett, én nem bírnám megállni, hogy ha enni kér éjszaka a babám ne adjak enni (akkor miért vagyok anya?).
2011. nov. 18. 19:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kell tapasztalni nálatok mi a helyzet-ergo éhes,szomjas,nyugtalan,hozzád akar bújni-mert minden gyerek más,másért kel,másért sír éjjel.A nagylányom 2 hónapos korától átaludta az éjszakákat,nem kelt sosem.A pici fiam meg folyton,többször is.Míg volt tejem megszoptattam-miért ne?!Én is kaptam a jó tanácsokat h minek,nem éhes,rám kap,stb.Na,kipróbáltam h teát adtam,de csak sírt.Hát mert éhes volt!!!Megszoptattam,aludt mint a bunda.Most,h már nagyobb,és nincs is tejem,ha felriad éjjel,van h megnyugszik vállamon,van h szomjas,a cicim üres,de azt nem is kéri.Viszont kitapasztaltam h hajnal 4kor ha kel,addigra megéhezik,kap egy adag tápszert.Csak azért írtam így le,h ki kell tapasztald h a baba mit szeretne,mit igényel,és te is megnyugszol.Ne hallgass senkire,az anyai ösztönök jöttek a babával,nem a "jótanácsotadó" ismerősök.
2011. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én egyre kevesebbet adtam a babámnak enni éjszaka..pár éjszaka után észre vettem,ha 180ml adok,annyit eszik,ha 100at annyit,ha 20at,akkor annyit és alszik tovább..egyre csökkentettem,majd pár nap után vizet adtam csak.már rég nem ébred éjszaka.este 8tól reggel 9ig alszik.

most 4és fél hónapos.ja...és nem éheztetem már több,mint 8kilo.

2011. nov. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, úgyhogy elnézést, ha már nem vagyok aktuális.

Szóval 7 hónapos korában még én is feltettem ide a kérdést, hogy még mindig felkel enni, és ez rossz -e. Végül is abban maradtam magammal és a válaszolókkal, hogy nem baj ez, még lehet várni, és lám, most 9 hónaposan már átalussza az éjszakát, nagyon ritkán kel föl, enni meg pláne.

Szóval én azzal a móddal értek egyet, hogy ne hagyjuk sírni, lehet hogy éhes, szomjas, egy kis ringatás is elég, mikor hogy. Én azt tapasztaltam, ha itt az idő, akkor már átalussza szépen az éjszakát.

Ha pedig már tényleg túlzás, már nagyobbacska, akkor meg kell keresni az okot, hogy miért nem tud aludni. Mert ok, az mindig van.

Erre nem 3 hónaposan kell egy picit nevelni. A sírás jelzés, nem szabad figyelmen kívül hagyni, vagy trükkökkel másra bírni.

2011. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!