Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad ezt csinálni?

Szabad ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Ma beszélgettem egy régi barátnőmmel, aki kérdezte, hogy 3 hós babám átalussza-e már az éjszakát? Én mondtam, hogy nem, sőt 2x kel enni. Erre ő azt mondta, hogy annak idején neki azt javasolta a védőnő, hogy ha éjszaka enni kér a babája, ne adjon enni, visszaalszik és leszokik az éjszakai evésről. Így is tett...és sikerült. Nem akartam vele vitába szállni, de szerintem nem helyes amit tett, én nem bírnám megállni, hogy ha enni kér éjszaka a babám ne adjak enni (akkor miért vagyok anya?).
2011. nov. 18. 19:57
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha véleményt írnátok erről a felfogásról. Köszi előre is :-)
2011. nov. 18. 19:58
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Szerintem ez egy nagyon rossz felfogás. 5 hónapos a fiam, mai napig kelek hozzá, ha (nagy ritkán) felkel éjjel enni. Nincs szívem éheztetni a gyereket. Meg lehet, hogy a közelségemre is vágyik, és én nem fosztom meg ettől, hiszen így lesz mosolygós, kiegyensúlyozott baba.
2011. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
van akinél bejön,van akinél nem.Ha egy baba normál súllyal születik,rendesen gyarapszik és eszik nap közben,akkor elvileg nem gond ha 3 hónaposan már éjjel nem kap.
2011. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De mi van akkor, ha enni kér? Egy dolog az, hogy anya közelségére vágyik esetleg, de ha szopik egy normál adagnyi tejet, akkor éhes is, nem? Ha egyszer nem kapja meg éjjel, akkor az azt követő nap annyival többet eszik majd? Ez hogy működik?
2011. nov. 18. 20:05
 5/23 anonim ***** válasza:
14%

A barátnődnek van igaza, Ha éjjel is eteted a babát,akkor még két éves korában is fog éjjel enni. Nem tud különbséget tenni az éjszaka és a nappal között. Pár hónapja olvastam erről egy gyermekpszichológus írását. Ő is ellenezte,hogy 2-3 hónapos kor után éjszaka is etessék a babát.

Igaz,ma ezt kevés anyuka teszi meg.

2011. nov. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
És mit javasolsz Kedves előző? Ha sír éjszaka adjam a cumit a szájába és várjam, hogy visszaaludjon? Ismételgessem ezt addig amíg eljön reggel? Ha azt mondod igen, akkor kipróbálom,...csak tudni szeretném, hogy tényleg nem ártok ezzel a babámnak.
2011. nov. 18. 20:16
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Első csemetém 29hónapos. 13hónapos koráig szoptattam rengeteget kelt éjjel szopizni. Elválasztottam, onnantól fogva éjjel minden nyikkanás nélkül alszik, "rendesen" eszik(épp ismét fotoszintetizál), minden rendben vele.

Második csemete 10hónapos ő kel éjjel szopizni, van amikor szomjas van amikor is-is, és van amikor cuclinak néz. Remélhetem, hogy az elválasztás után ő is angyalkaként fog aludni éjjel.

Ők még icipicik gyorsabban fejlődnek mint mi felnőttek, ezért gyorsabban lesznek éhesek, és egy felnőtt ha éhes eszik, akkor pont egy első életéveb lévő csecsemőt ne etetnénk?

2011. nov. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem, miért pontoztátok le az utolsó, de istenem, jussak én is erre a sorsra. Teljesen igaza van neki, én csupán az időt tolnám ki +1 hónappal. Ha rendesen fejlődik, eszik eleget akkor valóban nincsen szüksége éjszaka is enni. A legtöbb baba nem is igazán az éhség, hanem a megszokás illetve a rutin miatt kel fel, hisz ha valóban éhes is lenne, akkor nem tudnád csak úgy evés nélkül leszoktatni róla. Igen, egyébként ezt úgy szokták, ha felkel kap egy pici folyadékot ha kér, ha nem akkor cumi, ha cumizik és aludhat tovább. Eleinte némelyik baba sír, erre az anyuka azt hiszi, ő most rossz és folytatja amit eddig. Csak nem ez a legjobb hozzáállás. Egy szokásról leszokni nehéz és mivel ők még beszélni nem tudnak, így fejezik ki magukat. Ha számodra nem teher az éjszakai kelés, akkor nem feltétlen kell még leszoktatni, de 4-5 hósan inkább, mint 1 évesen is felkeljen neked, mert azt szokta meg.
2011. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van, legalábbis én is hasonlóan gondolkodom, mint te. Az viszont biztos, hogy egy idő után megérik a baba szervezete, hogy átaludja az éjszakát. Nekem 15 hós a lányom, és ő is minden éjjel felébred még egyszer vagy kétszer, nála már valószínű, hogy megszokásból csinálja. Kicsit cicizik és alszik is tovább.
2011. nov. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
18%

2.válaszoló vagyok, egyet értek azokkal, akik azt írták, hogy nem feltétlen kell megetetni.

Én is leszoktattam fiam mikor 4 hónapos volt.Láttam, hogy még a szemét sem nyitja ki mikor ébred, szóval megszokásból kelt, így odaadtam neki a cumit, és elvolt.Szépen aludt is kb 7 hónapos koráig, mikor elkezdett jönni az 1.foga, plusz megfázott, én meg a sok eszemmel azt hittem akkor teszek jót, ha éjjel megszoptatom, mikor felkel.Mert kérte, de akkor még elég könnyű lett volna nem odaadni a cicimet, csak a cumit.Csak hát én is úgy gondolkoztam, hogy milyen anya vagyok, ha már tudok szoptatni, miért ne adjam neki.

Most ott tartunk, hogy 13 hónapos, jó éjszakának számít mikor 3ig alszik, és utána csak 3x kel éjjel, aztán 6-fél7kor ébresztő.De múlt héten volt, hogy vagy 6-7x szoptattam éjjel,alig aludtam valamit.Na ha ezt látom előre, akkor tuti nem szoptatom meg csak azért mert különben "milyen anya vagyok"...

Következő babámat is le fogom szoktatni mikor még kicsi, és jobban engedi, és onnantól nem fog éjjel civizni.Nincs rá szükségük, teljesen jó, ha vizet kap, ha szomjas, vagy ha baja van, akkor megnyugtatod, ringatod.

2011. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!