Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad ezt csinálni?

Szabad ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Ma beszélgettem egy régi barátnőmmel, aki kérdezte, hogy 3 hós babám átalussza-e már az éjszakát? Én mondtam, hogy nem, sőt 2x kel enni. Erre ő azt mondta, hogy annak idején neki azt javasolta a védőnő, hogy ha éjszaka enni kér a babája, ne adjon enni, visszaalszik és leszokik az éjszakai evésről. Így is tett...és sikerült. Nem akartam vele vitába szállni, de szerintem nem helyes amit tett, én nem bírnám megállni, hogy ha enni kér éjszaka a babám ne adjak enni (akkor miért vagyok anya?).
2011. nov. 18. 19:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%

Sziasztok!

Ha felkel egy gyermek éjszak az azért teszi, mert oka van! Éhes, fáj valamije, rosszat álmodott, hiányzol neki stb. Előbb el kell kezdeni megpróbálni megnyugtatni más módszerekkel! Ha megitatod, megsimized, ringatod stb., de csak nem hagyja abba, akkor szopi kell neki, ami egyben táplálék ás összebújás megnyugvás neki! Le lehet pontozni, de szerintem kegyetlenség egy 3-4 hónapos babát juszt sem megetetni, mondván inkább aludja át az éjszakát, az mindenkinek jobb! Kedves anyukák, lehet nektek igen, a babának kevésbé!

2011. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 alaszka ***** válasza:
100%
Régi vitás kérdés anyukák körében...Nekem 2, babám most 5 hónapos, 3-4x is szopik éjjel, az első ugyanezt csinálta, velünk aludt, és most a kicsi is. Anno nekem is javasolta ezt az orvos, hogy hagyjam sírni, nem kéne már ennie, és most is kapom a jótanácsokat. A kicsi nagyon hasfájós volt eleinte, kikészültünk a sírásától, a cumit utálja, hiába simogatom, ringatom ilyenkor csak cicire alszik vissza. Egyszer próbáltam, hogy nem adok neki, mikor olyan 3 hónapos volt és már kivoltam idegileg, de kb. a 40. percig bírtam hallgatni, persze én is zokogtam, mire feladtam a harcot, azóta elfogadtam hogy ilyen, és nem harcolok ellene.
2011. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi marhát egy rakáson... Akkor éheztessétek csak agyereket, mert úgy kényelmesebb...
2011. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 alaszka ***** válasza:
20.57-es vagyok. Utolsó ezt most kire írtad? Többen voltunk, akik ellenezték ezt.
2011. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
48%

11-es vagyok,

szerintem úgy mindenkire gondolt, akik "éheztetik" a babát!

2011. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem egy idő után érzed, hogy azért kel-e éjszaka, mert éhes, fázik, rosszat álmodott, vagy csak megszokásból. Szerintem amíg szükségét érzi éjszaka az evésnek, addig nyugodtan adjál neki. Viszont mikor már látod, hogy csak azért kel fel, hogy együtt legyetek, akkor itasd vízzel inkább, ne vedd ki a kiságyból, állj mellette, simogasd a hátát, stb. Én is nagy gondban voltam, mert a most 15 hónapos kisfiam még 12 hósan is evett egyszer, és nem lett volna szívem hagyni sírni. Lehet, hogy célra vezető, de belegondoltam, hogy szegény nem értené, miért nem jövök, ha eddig mindig, szóval szerintem egy félelmet és bizonytalanságot keltő sratégia lett volna. Abban bíztam, hogy egyszer csak leszokik az egészről magától...és így is lett. 2 hónapja átalussza az éjszakákat.
2011. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
En is veled ertek egyet, kerdezo! Ha ker enni a babam, en megszoptatom. 10 honapos, meg mindig jelez almaban, ha ehes, mellettem fekszik, megszoptatom. Nekem most ez is a dolgom, hogy vele legyek, gondjat viseljem, mellette legyek. Nem fogom razarni az ajtot, ha enni ker ejszaka vagy mas miatt sir.
2011. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

Kislányom 8 hónapos. 3 hós kora óta átalussza az ékszakát, de de kb 3 hete (amióta a fogai jönnek) felébred hajnalban. Eleinte simogatással meg cumival próbálkoztam (mert egyébként is cumival alszik), de aztán úgy döntöttem megpróbálkozom a szoptatással. Nehéz hajnalban felkelni, de ha megszoptatom, utána visszaalszik, viszont ha csak a cumit adom neki, akkor nyöszörög. És úgy sajnálom őt olyankor. Beleképzelem magam a helyébe, hogy milyen rossz amikor fáj valamim, vagy rosszat álmodok és jó odabújni a páromhoz.

Ő pedig anyához szeretne bújni. Ám legyen.:)

2011. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Az én lányom fokozatosan szokott le magától az éjszakai evésről. Az elején 1kor kelt először, majd 2kor...végül volt már egy olyan éjszakánk, hogy 6kor kelt fel először, addig meg sem nyikkant. Sajnos azóta valami változás történt nála, mert újra 1kor kel. Próbáltam neki cumit adni, fogtam a kezét, mert attól megnyugszik, de csak nem aludt vissza. Ilyenkor nekem is egyszerűbb, ha megszoptatom, hiszen akkor alszik szépen és én is alhatok. Amíg tudom szoptatni, nem tervezem, hogy drasztikusan leszoktatom az éjjeli kelésről. Főleg, hogy mostanában nem hízik rendeen, úgyhogy még jól is jön, hogy éjjel is etetem.

4.5 hónapos a lányom

2011. nov. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

2 lányom van a első 5 hetes korától átaludta az éjszakát (vele nagyon okosnak éreztem magam)

a 2. lányom szeptemberben volt 1 éves és még mindig kel éjjel enni van, hogy csak 4 felé de van, hogy 1-kor. Nem szopizik már így azt a feltevést, hogy cuclinak használ kihúznám.

Egyszer próbáltam meg, hogy nem esetem meg, mert úgy éreztem, hogy túl korán kelt fel. Fél 1-től 3-ig 15-20 perces megszakításokkal ordított. Nem kellett neki a víz nem érdekelte, ha ringattam (tehát a közelségem kevés volt neki), ha bekentem az ínyét dentinoxal. Megetettem végül és lám egy mukk nélkül aludt reggelig.

Szar alaknak éreztem magam, mert éhes volt és éheztettem. Na meg mennyivel egyszerűbb nekem is, ha felkel enni megetetem cumisüvegből max 5 perc és alszunk, nem kelek fel ő sem ébred fel annyira (nem kelti fel a tesót). Ha éhes egyen (nem tudok napközben többet adni neki, mert nem eszik többet). Az érettségi előtt úgy sem fogom már cumisüvegből etetni, ha már nincs rá szüksége nem fog kelni. Pár évről van max szó, később még visszasírom ezt a kis intim együttlétet.


persze más amikor a baba nem azért kel, mert éhes. Ezt lehet érezni ott lehet trükközni, mert hatásos, de éhes gyereket nem megetetni (mert tanulja meg a büdös kölök, hogy mi a rend) szerintem kínzás.

2011. nov. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!