Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A már lehűtött, lefejt anyatej...

A már lehűtött, lefejt anyatejbe ha esetleg keveset fejtem előzőleg, lehet frisset fejni a cumisüvegbe?

Figyelt kérdés
Ma én így csináltam. A hűtőből vettem ki a cumisüveget, amiben már lehűlt a tejcsi majd ahhoz fejtem hozzá frisset. Így már nem adhatom oda a Picinek?
2011. nov. 18. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne add oda!Mivel NEM SZABAD két különböző hőfokú anyatejet összeönteni addig amíg nem azonos mindkét tej hőfoka! Ha több fejés szükséges egy cumisüveg/zacskó/pohár megtöltéséhez akkor MINDIG külön gyűjtögesd a hűtőben és miután rendesen lehűltek, akkor, de CSAK AKKOR öntheted össze őket!

Hűtőben ne ajtóban tárold hanem a hűtő legmélyebb részén (hátra tolva).


Remélem tudtam segíteni! :D

2011. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem odaadhatod. Én anyatejadó voltam 8 hónapig, ott a már lefejt és hűtőben tárolt tejhez kellett hozzáöntenem az újabb fejéseket. Az volt fontos, hogy mielőbb hűtőbe kerüljön a lefejt tej.


Ha bizonytalan vagy, nyugodtan hívd fel a Heim Pál kórház anyatejgyűjtő állomását, nagyon kedvesek a hölgyek, és biztos szívesen válaszolnak neked.

2011. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Nekem most 18 hónapos a fiam, de még születésekor így magyarázták el, ahogy leírtam!Én is gondolkoztam, hogy leadom a tejet , de a védőnő elmondta milyen papírokat kell beszerezni vizsgálatokra menni,kicsit herce-hurcásnak tűnt nekem, így letettem erről pedig rengeteg tejem volt/van!


Viszont ha összeöntik az anyatejgyűjtőben akkor igaza van a második válaszolónak!

2011. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tanultam, hogy a két hűtöttet lehet egyberakni, a frisset ne a hideghez. Biztonságosabb, ha így csinálod.
2011. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hòs a babàm. A mai napig fejek, amit lefejtem, be a hûtôbe, a köv. fejèst pedig ràöntöm. Az egèsz napit egy üvegbe gyûjtöm. 3 napig adhatò a babànak. Melegíteni az adagot 2-szer szabad, utàna már ki kell önteni. Mindig így csinàlom, soha nem volt baj.
2011. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok


A védőnő engem is megpróbált lebeszélni, de nem is volt olyan sok vizsgálat, egy vérvételre és tüdőszűrésre kellett mennem. Székletmintát és a leleteket a sofőr elvitte. Védőnő adott egy igazolást, hogy alkalmas vagyok.

Elég jól fizet 1.800 Ft egy literért, én 75l-t adtam le a 8 hónap alatt. Nekem megérte, mert csak a mosdóba öntöttem volna ki a tejet.

2011. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!