Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek miben segítettek a...

Nektek miben segítettek a "suttogó" könyvek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az elején rengeteget segített abban, hogy felismerjem, hogy miért sír a kisfiam, hogy mi baja lehet, illetve később az alvásproblémákban is hasznos volt.
2011. nov. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én első gyerek előtt lelkesen megvettem mindkét kötetet. Az elsőt elolvastam, de teljesen kiborultam mind a stílusától, mind a tartalmától. Viszont ha őszinte akarok lenni, két dologban mégis segített: van benne valahol egy táblázat, hogy ha az újszülött ilyen vagy olyan testhelyzetet vesz fel, illetve hogyan sír (hozzá), akkor mi lehet a baja. Ez segített a babám jelzéseinek feltérképezésében. Továbbá a hasfájáskor segített a takaróba csavarás (pólya szerűen). De másra tényleg nem tudtam használni.

Az egyik kötetet elajándékoztam, a másikat eladtam.


Azóta 3. gyerekemet várom, és már nem aggódom sok minden miatt, pedig tapasztalat, hogy mindegyik baba/kisgyerek okoz meglepetéseket. :o)

2011. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy ne higyjek mindent el, amit egy "szakértő" leír :)

A szoptatásnál nem igazán értek vele egyet mindenben, bár az esti duplaetetés (nem emlékszem, hogy ő hogyan nevezte) nálunk mindkét csemeténél bevált.

Ezen kívül semmi olyat nem tudott mondani, amit a barátnőmtől/anyukámtól/anyósomtól/védőnőtől ne hallottam volna. Pl. hisztikezelés.

2011. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyre kíváncsibb vagyok erre a könyvre, annyira vegyes a megítélése.


Bocsi, hogy offoltam.

2011. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Őszintén? Semmiben, sőt nekem is voltak olyan helyzetek, fejezetek, amik ki is verték a biztosítékot. Bár én nem vettem, hanem kaptam, örülök hogy nem kellett rá pénzt kidobnom, mert legszívesebben gyújtósnak használnám!
2011. nov. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Voltak fejezetek amik nálam is a "na ezt sose fogom csinálni" polcra kerültek:))

De az álometetés, a cumi használata (3 hós korig) a bepólyálás hogy ne kapjon frászt saját magától amikor még pici újszülöttek voltak, és az ásítozás első jeleire való lefektetés maximálisan beváltak!!! Sajnos az első babánál már 2 hónapot végigszenvedtünk mire a suttogó a kezembe került.

Az anyatejes tápszeres vonal totálisan megengedő részével viszont egyáltalán nem értek egyet. (miszerint az anyának a saját döntése akar e szoptatni...és a csecsemő érdeke az hol van?)

2011. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, igen, nem a magyar értékrendet tükrözi, az biztos. Igazából alapnak tekinti, hogy a gyerek tápszeres, és ritka kivételként zárójelben megjegyzi, hogy mi van, ha szopik.

Én is azt tanultam belőle, hogy a szakértők sem értenek hozzá. Felvesz-letesz módszer? Állította, hogyha kitartóan csináljuk bejön. Egy apuka 66-szor csinálta az esettanulmány szerint. Na, nekem ezt nem mondja, hogy jó a gyereknek. Az enyémek cicin aludtak, na és akkor mi van? Agyon ijesztgettek (többek közt a Suttogó is), hogy soha nem fognak leszokni róla mégis leszoktak 1 éves kor alatt.

Az álometetés nálunk nem jött be.

Az viszont jó volt, ahogy leírta, hogy a menetrendszerű éjszakai ébredéseket hogy kell kezelni, nekünk az bejött.

A bilire szoktatás 1 évesen is egy nagy marhaság, szerintem.

Szóval szerintem kritikával kell kezelni ezt a könyvet, elég kevés a használható ötlet benne.

2011. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok butasággal van tele... de egy dologban nekem is segített. Kezdetben hogyan alakul a sorrend: evés, játék, alvás. Ez sokáig működött. De az, hogy egy újszülöttet kezdjünk el "nevelni", különben elrontjuk... Ekkora baromságot, már bocsánat.
2011. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
A könyv nem azért van hogy szóról szóra betartsd amit ír.Én pl elolvastam sok dolgot jónak találtam és be is jött (álometetés, 2 hónapos nem volt a fiam mikor már átaludta az éjszakát ezzel a módszerrel, sírás és sírás közötti különbség...stb, és volt olyan amit a saját elképzelésemmel kiegészítve alkalmaztam. Egy olyan első gyerekes kismamának akinek nincs tapasztalata egyáltalán vagy segítsége szerintem jó kiindulópont hogy valami fogalma legyen a dolgokról. Nyilván nem ebből fog megtanul gyereket nevelni hiszen minden anya és minden gyerek más. Az biztos hogy a könyv használható és semmi olyan dolg nincs benne ami megbotránkoztatott volna de ezt mindenkinek saját joga eldönteni.
2011. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!