Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónaposnak délutáni napiren...

14 hónaposnak délutáni napirend? Segítettek?

Figyelt kérdés

Babám 14 hónapos. délig úgymond okés a "beosztás", de ebéd utántól bajban vagyok az etetésekel.

szóval mondjuk délben eszik és este 20,30-kor kapja az esti tápszerét.


15-16 körül szoktam valami könnyűt adni neki pl. joghurt, puding. Viszont 17h-kor szoktam vacsit adni amit ugye vagy megesz, vagy nem, mivel utána megyünk a játszótérre. amikor hazajövünk 18,30-19 körül ha látja hogy eszik valaki ő is enni akar. és néha kavarodik ez az egész etetés.


Tudnátok segíteni hogy legyen?

köszönöm.


2011. szept. 28. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem a vacsora nagyon korán van, ha eszik a babád 15-16 óra körül, ne csodálkozz, ha 17-kor csak csipeget, akkor biztos, hogy még nem éhes, viszont a friss levegő, a játszó után minden gyerek megéhezik.

Én próbálnám tartani a 3-4 óránkénti etetést és persze nem összevissza, hanem mint egy rendes napirend, minden nap ugyanakkor nagyjából.

Tehát ha délben eszik, akkor a 15-16 órás uzsonna tök jó, aztán bőven elég neki este 7-8 körül a vacsora. A mi babánk 13 hónapos és vacsira még inkább tápszert kap, de a mi vacsinkból is szokott csipegetni. Szóval nem bontjuk ketté a vacsoráját, hogy 17-kor vacsora, aztán 20.30 tápszer.

Szerintem ilyen idős korban bőven elég a napi 5x étkezés, reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora.

Mi például úgy időzítjük mindig a fő étkezéseket, hogy a babánk velünk ülhessen asztalhoz, tehát soha nem egyedül eszik. Amikor vacsizunk, ül az etetőszékben és ő is velünk együtt eszik, de reggelinél is ugyanez a helyzet.

2011. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

játszótér után nem nagyon akarok már igazi étkezést tartani neki mert nem eszi meg a tápszert.


de van olyan hogy hazajövetkor már nem eszik semmit mert megyünk egyből fürdeni. viszont ha játsdzótér előtt nem adok neki enni akkor sírva jövünk haza mert éhes lesz. viszek persze rágcsát neki ha jövünk haza azt eszi, de azt sem szeretném hogy abból lakjon jól.


vagy lehetne hogy:

16-16,30 körül rendes hami

játszótérről hazajövet joghurt, puding, szóval valami könnyebb

és ugye este tápszer

2011. szept. 28. 10:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy mi a jó a babádnak, hiszen te ismered a legjobban. Én biztos, hogy főleg a 3 főétkezést tartom pontosan, mert nálunk nagyon bevált. Nasit ő is kap, de nem sűrűn és keveset (sótlan pufit, 1-1 babapiskóta korongot, nagyritkán túrórudit), de olyankor szinte soha nem eszi meg rendesen a vacsiját, szóval szerintem a nassolással nagyon mellé lehet nyúlni és rá is szokik a gyerek, berögzül és később már követelni fogja. Nálunk a játszón rengeteg az elhízott gyerek, akiket chipsszel tömnek az anyukák meg csokival, nem értem, hogy miért akarnak rosszat a gyereküknek.
2011. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy 14 hónapos gyereknek szerintem nyugodtan adhatsz fél 7-7kor vacsit,tápszerből meg annyit eszik amennyit akar,ha kevesebbet az sem baj,nem ez a fontos már.

Nem kell ebből az etetésből olyan szigorú szabályokat csinálni,úgy etesd,ahogy kívánja.Ha 5 kor nem eszik,még jó,hogy kínáld meg 7kor is.

2011. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nem szoktam nasit adni neki csak ha jövünk haza a játszóról, mivel a többi baba is olyankor nasizik. kap esetleg egy tenyér kukit, vagy babapiskótát, vagy valami kis kekszet.


viszont játszás előtt kell ennie, de dél meg játszás között hogyan osszam el az etetést? azaz dél és 17 között?

2011. szept. 28. 11:07
 6/14 A kérdező kommentje:
a mi játszónkon nincsenek kövér babák :) nem is esznek chipset hanem mint írtam visszafogottan nasiznak. vagy mostanában jó reggelt teljes kiörlésü kekszet kapnak a babák. általában 2-3 anyukával rójuk az utat, így ugye egymástól látják a hamikákat a babák. sajnos a lányom még gyümit pl: almát, körtét nem tud harapni.
2011. szept. 28. 11:09
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt megkérdezhetem (nem bántásként, csak tényleg érdekel) hogy egy 14 hónapos gyerkőcnek miért adsz még mindig tápszert? Vagy itt a tejitalra gondoltok?

2011. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, az lemaradt, hogy én úgy tudom, csak 1 éves koráig kell neki tápszer, utána át lehet térni a tejitalra!
2011. szept. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

persze, többször leírtam már. koraszülött, vérszegény baba, mai napig szedi a cebiont, folsavat és vascseppet. úgy gondolom és a dokink is helyeselt hogy két éves koráig a tápszerben sokkal több a vitamin mint a mai tejekben. ezért adom neki azt reggel este, de persze kap tejterméket, heti 1 alkalommal tejbegrízt is.

Ezen nem szeretnék változtatni semmiképpen sem! támogatott a tápszer amit iszik, antirefluxos, és még így olcsóbban is kijövünk mint a tejjel.

2011. szept. 28. 11:25
 10/14 A kérdező kommentje:
ja, a tejitalakat túl drágának gondolom, azért veszek egy doboz tápszert ami kitart neki jó egy hétig. szoktam olykor venni neki folyékony pépet ha akcióban látok.
2011. szept. 28. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!