Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányzó anyukák, babakocsit...

Dohányzó anyukák, babakocsit tolva is dohányoztok?

Figyelt kérdés
Nem kell a nem dohányzó anyukák megvető hozzászólása. (Én egyébként nem dohányzom közben, de minap láttam egy anyukát így)
2011. nov. 15. 11:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Csak akkor gyújtok rá, ha alszik, kinn az erkélyen. Én is többször láttam babakocsis-dohányzós anyukát. Hát...még én sem voltam róla jó véleménnyel, pedig nagy cigis vagyok.
2011. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
23%

elsö vagyok


én arra gondoltam, hogy nem fog a gyerek bele halni ha apósom cigizik és éppen a gyerek az udvaron bele fut a füstbe.


mert itt köztetek is ezer olyna anya van aki azt hiszi hogy ha már bele fut a füstbe akkor rögtön rákot kap.

hát nem.

és akik városban laknak sokkal nagyobb veszélynek kiteszik a gyereket ha a gyerek az autók kipufogojából szívja egy egy babakocsizás közben a levegöt.


szóval attól ha pl barátokkal beültünk egy sörpavilonba és a barátnöm rágyújtott semmi baja nem lesz, ha a gyerekre jut véletlen a füst. nem direkt ráfújva, vagy egy füstös szobában ülvére gondolok, hanem ha ne agy úrísten füst éri egyszer egyszer nem árt neki.

2011. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Off, én mindenkit felpontozok, mert válaszol a kérdésemre :) nem én pontoztalak le.
2011. nov. 15. 12:48
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

1. válaszolónak, én egyáltalán nem pontoztam, de:

Én apósom-anyósom is dohányzik és engem zavar, ha a fenti dolog történik. Lehet, hogy nem lesz semmi baja a gyereknek, de nagyon zavar. Miért nem mennek arrébb ilyenkor?

2011. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem azt mondom, hogy hülyeséget írtál, ez igaz, hogy elfújja a szél, stb., de én valahogy nem tudok a gyerekhez hozzáérni, ha cigiszagú a kezem, szám. És lent is hozzá kell érnem, közel hajolnom. Ezért sem gyújtok rá lent, meg mert tényleg, a látvány. Még magam előtt is szégyellem a dohányzást, nemhogy mások előtt.
2011. nov. 15. 12:51
 16/25 anonim ***** válasza:

térjetek át elektromos cigire. olcsóbb és a füst nem káros!

amúgy szerintem a minta miatt is gáz. Akit ismerek és cigizik, az csak a gyerek "háta mögött" , hogy az ne lássa, ne tudja.

2011. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

1 vagyok

én csak esténként mikor a gyerek alszik szoktam néha cigizni vagy ha barátokkal találkozunk.

talán 2-3x volt eddig hogy a gyerek is ott volt mikor cigiztem. mióta hideg van már este sem megyek ki.


amúgy szerintem apósom nem tehet róla. pl ül a kertben úgy tartja a cigit, hogy a gyerek ne tudjon bele futni, de mikor éppen a szél felé viszi akkor ez van. ha folyamatosan rá fújná enegem is idegesítene.


ezt azért írom, mert volt egy barátnöm aki iszonyat cigi ellenes volt. terhes lett, még csak 4-ik hónapban volt.

összejöttünk kb 10-en ismerösök és én direkt töle legmesszebbre ültem, a szél pont ellenkezö irányba vitte a füstöt, mikor egyszer csak valaki elment mellettünk és egy kicsit ráment a füst.

erre nagy felháborodva (pedig jó barátnöm) megkérdezte, hogy megakarom ölni a gyerekét?

na erre írtam, hogy egy pici füsttöl nem lesz baja. föleg ha városba kiviszi valaki 10 percre sétálni a gyereket több füstöt nyel mint én dohányozva.

2011. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha szégyelled, vagyis úgy érzed, hogy ez így nem jó, akkor neked is úgy lenne jó, ha leszoknál. Létezik erre már egy csomó külső segítő eszköz. Ha meg van az elhatározás, biztos, hogy menni fog.

Az sem utolsó szempont, hogy a nemdohányzással mennyi pénzt lehet spórolni :)

2011. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem dohányzom.

De nem értem, mi van akkor ha tolja a babakocsit és cigizik? Nem a gyerekére fújja a füstöt. Vagy úgy dohányzik, hogy belehajol a babakocsiba? Nem látok ebben semmi kivetni valót.

Ha cigiznék, én gond nélkül ellőnék 1-1 cigit babakocsizás közben.

2011. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
70%

Én is visszaszoktam a cigire, kisfiam 1,5 éves, de nem visz rá a lélek, hogy előtte dohányozzak,nekem forcsa lenne, ha látná. akkor szivok el 1,2 szál cigit, ha alszik, és akkor kimegyek a teraszra. Babakocsit tolva el sem tudom képzeleni, hogy rágyújtsak, nekem az nem fér bele.

Bejövök, kézmosás, rágó vagy fogmosás. HA 2 évig nem gyújtottam rá(terhesség, szoptatás) akkor megállom, hogy akkor cigizzek, ha ő alszik. Lakásban senki nem dohányzik körülöttünk.

2011. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!