Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet ezzel a szituval...

Mit lehet ezzel a szituval kezdeni?

Figyelt kérdés

Már több anyukával beszéltem de senki nem igazán tudott erre mit mondani.

Kérem ha van valakinek valamilyen ötlete vagy saját tapasztalata segítsen mert 2 hónapja k.b 10 x felsír a 6 hónapos babám aki 4 hónapos koráig max 2X ébredt fel.

Voltunk a háziorvosnál ,az ínye nem duzzadt (pedig már 2 tubus dentinoxot felhasználtam).éhesnek nem éhes mert az étkezés be állt és hiába kínálom nem eszik,a hasfájáson is túl vagyunk már 3 hónapos korában elmúlt.

A szitu a következő:este leteszem 8 kor .Az első 3 órát végig aluszik viszont onnantól kezdve el kezd álmában kúszni és k.b. óránként felsír.

Ilyenkor addig sír amíg ki nem veszem a kiságyából és nem nyugtatom meg.Próbáltam nem ki venni de sajnos ez csak egy párszor működik.Hálózsákban alszik,gondoltam az zavarja de mikor ki vettem belőle még jobban kúszott és még többször ébredtünk.A szobában 22 fok van az orvos tanácsára tehát nem lehet melege.

Fogalmam nincs hogy mit tegyek de ezt az állapotot nagyin nehezen lehet bírni mivel 2 -3 órákat alszom.

Ötletekből kifogytam.


2011. nov. 14. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
zerintem ez a mozgásfejlődés része, fiam is ezt csinálta pár hónapig aztán elmúlt.
2011. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hány hónapig csinálta ezt?
2011. nov. 14. 15:39
 3/13 anonim ***** válasza:
2011. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom egyszer sír fel éjjelente, de nála is úgy van, hogy először olyan mélyen alszik, hogy még bomba is robbanhatna mellette, majd elkezd ficánkolni (álmában), kúszik, olyan, mintha keresné a helyét, és egyszer csak egyik pillanatról a másikra eszeveszettül elkezd sírni! Szeme csukva van, álmában sír! Én a fogzásra fogom, nem kell ahhoz beduzzadva lennie a fogínynek, attól ő még érezheti, hogy mocorog a fog! Onnét gondolom, hogy a fogzás, mivel ha napközben nagyon nyáladzik, és nagyon rág, akkor beindul neki a fogzás! Ez nálunk eltart egy két hétig, majd abba marad a nyáladzás és a rágás, majd egy két hét után újra! És amikor felsír álmában, az azokon a napokon van, amikor nyáladzik és rág! Így én szinte 100%-ra veszem, hogy a foga miatt van! Tenni nem nagyon tudsz semmit, nagyon nehéz, de türelemmel kell átvészelned ezt az időszakot! Gondolj arra, hogy neki milyen rossz lehet, ha tényleg a foga az! Remélem, hamar túl lesztek rajta! Kitartást!!!
2011. nov. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 2 hónapig tartott, állítólag addíg, míg tökéléetesen meg nem tanulja az új mozgásformát. Nálatok elég hamar kezdődött, nem akarlak elkeseríteni:-( Szerintem nincs rá igazán megoldás, ki kell bírni valahogy. Apukát nem tudod befogni néha néha az éjszakai kelésekhez? Már 1 átaludt éjszakai is csodákra képes:-)
2011. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

dentinoxot ugye tudod hogy csak nagyon picit szabad kenni és azt hiszem max. 3x? lehet kapni homeósat is, inkább azzalé kencézd, azzal nem tudsz bajt okozni.


pont azt nem írod, hogy a hozzátáplálással hogy álltok és nappal mennyit alszik, utoljára mikor? mert simán lehet, hogy már sok neki :) vagy tényleg a mozgásfejlődés vagy a tejed túl híg.

22fok jó, nálunk 19-20 van, abban alszik jól a babám, szóval azzal is lehet kísérletezni.


mindenesetre azt tanácsolom, hogy du.5 után már ne hagyd aludni, f8kor kanalazz be neki egy nagy adag tejpépet, 8kor fürdesd meg, jó sokáig, akár 20-25 percig is lubockolhat, kevés vízben, a nagy kádban, az is fárasztja, majd szopizzon és alvás.

nekünk ez jött be annak idején

2011. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én is a fogárra tippelek mert az egy belső folyamat és ezek szerint lehet hogy nehezen jönnek ki mert kb 3 hónapja nyálazik és mindent rág.

Az orvosunk erre azt mondta hogy nem a fogak miatt fal be és rág mindent hanem azért mert fel fedezte a saját száját.

Hát nem tudom:)

A szeparációs szindróma meddig tarthat ha feltételezzük hogy az a baj?

2011. nov. 14. 15:58
 8/13 anonim ***** válasza:
szep. szorongást ne feltételezd, 4 hónaposan nem jöhet, képtelenség, hogy annyira érett legyen az agya, hogy felfogja külön emberek vagytok. az majd a mozgásformák után jön, mikor már kúszik legalább, addig tényleg nem lehet
2011. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a Rooibos tea már 7 hónaposan is adható.

Amit belinkeltem ott találtam, hogy jó ez a tea, de lehet várj vele még 7 hónapos nem lesz, esetleg kérdezd meg az orvost adhatod-e már neki.. Mesélő Hold illóolajat lehet párologtatni éjszakára a szobájában (illoolajok.hu-n kapható)

2011. nov. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kérdezte valaki hogy nappal mennyit alszik és mivel táplálom?

A napi rutin az beállt már rég.Sajnos nem szoptatok és a táplálkozás napi 5 alkalommal történik,ezzel nincs gond ..

A napi alvással sincs gond: d.e 1 órát alszik

és korra d.u.tán ismét 1 órát.Itt nem a napi rutinnal van gond.

2011. nov. 14. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!