Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Hogyan telik...

Ikres anyukák! Hogyan telik egy napotok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek már 2 évesek.Reggel fél7-7 kor kelnek,apa sokszor kel hozzájuk,így tudok ilyenkor pihenni.Megisszák a tejüket v kakaót,mikor mit.Délelőttönként otthon vagyunk,játszanak,ill. kisvakondot néznek orrvérzésig(most ez a favorit).Elvégzem a házimunkát és közben etetem őket,rengeteget esznek,ilyenkor betankolnak.11-12 körül alszanak átlag 2 óra hosszát.Jóformán kivétel nélkül a délutánjainkat máshol töltjük,hatalmas a térigényük,mi pedig lakásban lakunk..Megyünk játszóra,parkba,mamákhoz,ide-oda,boltba,gyógyszertárba,a lényeg h nem otthon vagyunk.Csak este megyünk haza,7-8 körül fürcsi,utána alvás(bent kell velük feküdnöm,míg el nem alszanak,délben is),az éjszakátmindig is végigaludták.Most sajnos nagyon betegek,már 1 hónapja lassan,meggyógyultak,de újra hurutosak lettek.Már nagyon fáradt vagyok,segítségem nincs,csak a főzésre,gyerekek körül csak a férjem.Este takarítok,mosok,vasalok,stb,magamra ilyenkor van csak időm,éjfélig bagolykodok:)Kell ennyi.Nagyon elevenek,két kisfiú amúgy.
2011. nov. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Az én ikreim lányok,21 hósak.Nekem hálistennek van segítségem,mert a szüleimmel lakunk.Igazából arra voltam kiváncsi,hogy aki ikreket nevel,és nincs segítsége hogyan oldja meg a dolgokat.Van úgy hogy mi is egyedül maradunk,mert mindenki egy időben dolgozik,és akkor mi szinte ki sem mozdulunk a szobából.Ők vannak a kiságyba is főleg délelőttönként.Nem merem kivenni őket,mert akkor kétfele mennek,és mindig azt csinálják,amit nem kéne.Én meg úgy féltem őket.A szobába szoktak mászkálni,játszani,de ha dolgom van,pld nekik csinálok enni,akkor beteszem őket a kiságyba,és mesét néznek.Sokan azt vallják,hogy a kiságy az csak alvásra való,meghogy a gyerek ne tévézzen,de én úgy vagyok vele,hogy inkább legyenek a kiságyba és mesézzenek,minthogy valami baleset érje őket.Az az igazság,hogy már én úgy várom,hogy nagyobbak legyenek,kb 3 évesek,hogy jobban ellegyünk hármasban.Néha olyan béna szülőnek érzem magam,hogy nem tudok egyedül mindent megoldani körülöttük.Ha soha nem lenne segítségem mint neked,akkor biztos másképp csináltam volna első perctől mindent.
2011. nov. 14. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Hűha,irigyellek!:D A te lánykáid még megmaradnak 21 hósan a kiságyban,elüldögélnek ott?Örülj neki,biztos nyugodt természetűek,az enyémek olyanok mint egy kisebb tornádó..Eszük ágában sincsen ott ücsörögni.A tieid beszélnek már?
2011. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát nem ücsörögnek,járkálnak a kiságyba,meg játszanak,formabedobóznak,és közbe nézik a mesét.Az igaz,hogy hálistennek jó gyerekek,de tudnak tombolni is,ha úgy van.Szerintem ők így szokták meg.Beszélni nem sokmindent beszélnek,inkább csak a szavak elejét mondják.Ezen kívül tátá,dádá,nem ,néni,meg ilyen könnyebb szavakat.A tieid beszélnek?
2011. nov. 15. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem,az enyémek is ugyanúgy,mint a tieid.Már nagyon várom pedig h beszéljenek.Állítólag "ikerszokás" a késői beszédfejlődés,meg fiúk is.
2011. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!