Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telik egy napotok,...

Hogyan telik egy napotok, milyen rendszeretek van már másfél, lassan 2 hónapos pici babás anyukák?

Figyelt kérdés

Igazából minden érdekel.

Mennyit,milyen időközönként eszik,pelusozás,melyik méret,hogyan mennyit alszik.

Köszönöm


2011. ápr. 5. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Kislányom csütörtökön lesz 6 hetes.

Reggel 7-8 között kel fel, eszik, és vissza is alszik általában. Ha mégsem, akkor olyan 9-10 között alszik újra. Általában 11-dél körül eszik újra, utána megyünk ki sétálni. Legtöbbször egy órát is elnézelődik a kocsiban, utána elalszik, akkor kint hagyom még a teraszon. A délutánunk elég változó, mert előfordul, hogy nem akar aludni. De jó esetben 6-7 körül még alszik azért 1-2 órát.

Enni átlagosan 2,5-3 óránként szokott. De ha mondjuk eszik, fent van egy órát, és nyűgös, akkor kiviszem sétálni. Ha ott elalszik, akkor akár 4-5 óra is eltelik a két etetés között.

Este fél 9-9 körül fürdetünk, akkor megetetem, és alszik. Éjszaka kétszer kel fel, egyszer éjfél és 1 között, utána 4-5 között valamikor.

Pelust én általában kaja előtt cserélek, mivel tápszeres, így nem kakál csak napi egyszer. Ha viszont elalszik etetés után, akkor ne kelljen már zaklatnom szegényt.

A kaja mennyisége is változó, mert van, amikor elvan 80-90 ml-vel is, de előfordul, hogy megeszi a 150-et is.

Nálatok hogy van?

2011. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam vasárnap lesz 8 hetes.A napunk nagyon hasonlít az első válaszadóéhoz.Picurke 6-fél 7 körül kel, reggeli, utána általában visszaalszik.Többnyire 3 óránként eszik.Általában a dél körüli etetés után sétálunk, ilyenkor szinte mindig jól bealszik, hagyom aludni a kocsiban.Most már 170 ml-t eszik.Ha megeszi mind,kibírja a 3 órát, de ha belealszik és marad az üvegben, akkor persze hamarabb lesz éhes.Mi minden harmadik nap fürdetünk csak.Az esti kajához alvóruhát kap,utána megy az ágyba.Most már van hogy átalussza az éjszakát, de többnyire még egyszer fel kel enni.

Ő is tápszeres, mi is evés előtt pelusozunk, mert ha utána tenném, kiönteném szegényből a kaját a lábemelgetéssel :) Pelusból a 3-6kg-s pamperst használjuk.Ha valamire kiváncsi vagy, írj nyugodtan!

2011. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,hasznosak.

Nekem is hasonlóan telik a napom.Kisfiam 7 hetes,ápr.15-én lesz 2 hónapos.

Változó,hogy mikor kel fel,attól függ....ugye.

Ma 7 körül kelt.Pelus csere mindig etetés előtt,kivéve,ha nagyon bekakil.

kb 3 óránként eszik.Először mindig szopizik,aztán ha kevés neki,pótolom tápszerrel.120 ml körül ehet,pontosan nem mindig tudom.De ha már nem éhes,akkor nincs semmi baja,kivéve,ha pukizik,de sajnos azt sokat.

délután mi is sétálunk....akkor mindig alszik 4 órát.

Minden másnap fürdetjük.Este 11 körül alszik el és éjjel 3-4 körül kel fel,aztán jobb esteben 1 óra múlva kaja után visszaalszik és 3 óra múlva kel fel újra,de az már reggel van.

2011. ápr. 6. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!