Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes (kis korkülönbség...

Többgyerekes (kis korkülönbséggel) anyukák! Hogy alakul a napotok? Altatás?

Figyelt kérdés

Kisfiam májusban lesz 2,5 éves, a kislányom 7 hónapos. Egész jó napirendünk van, bár pörögni kell rendesen hogy mindenre jusson idő.

fél 7: ébred a kicsi, és erre mindenki

7 kicsi eszik, nagy még tv-zik,

8 nagy reggelizik velem, kicsi pihiszékbe, vagy játszószőnyegen

9 kicsi alszik erkélyen, vagy ha van ebédünk akkor játszóterezünk

10 kicsi eszik, fél 12-ig játszunk együtt hárman, ha kell terigetek közben, mosogatok, vagy ha még nincs kész az ebéd azt csinálom.

fél 12 kicsi ebédel, utána megy az erkélyre aludni, délben naggyal ebédelek, ő fél egykor megy aludni

fél 3 körül ébrednek

3 kicsi eszik, 4-től játszótér, a kicsi alszik kb. 5-től fél órát, fél 6-kor jövünk haza, kicsi eszik , 6-kor együtt vacsi a naggyal meg a férjemmel. 7 kicsi fürdik, fél 8 eszik, utána megy aludni, nagy fél 8-kor apával fürdik, utána 8-fél 9-re alszik.

A kicsi alvásával viszont most már gondok vannak. A délelőtti még simán megy, a déli azért nem mert 40 fok van az erkélyen (pont telibe tűz a nap) az ágyban ordít (most is), állandóan négykézlábra áll és gyakorol de már hulla fáradt, kézben vigyorog, közben a nagy aludna (egy szobájuk van) de a kicsitől nem tud.

Délutáni alvás is megoldott, este pedig újabban már nem alszik el cicin, akkor is ordítva (kb. 20 perc) ha megvigasztaljuk és utána letesszük kezdi előlről, ha kézben elalszik és véletlenül idő előtt tesszük le, felébred kezdi előlről. Totál tanácstalan vagyok. Ha eddig nem tanult meg egyedül elaludni mégis mit csináljak vele?

Nálatok ez hogy van? Köszi!


2011. ápr. 6. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Megtanul egyedül aludni, ne aggódj! Tedd le a szobájában, tudom h ordítani fog (mind ezt csinálja), álomba sírja magát... Néhány nap-hét (attól függ mennyire akaratos habitussal rendelkezik) alatt megoldódik, addig kell kitartás, türelem, következetesség. Tudom, rossz sírni hallani őket, de annál nagyobb baja sose legyen, minthogy a saját ágyában alszik és az egyedüllét miatt zabos egy kicsit.

Amúgy bámulatra méltó a szervezésed, 2 gyerek mellett mosni, teregetni, ebédet főzni?! Gratula!!!

3 és 1 éves anyukája

2011. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bea24 ***** válasza:
Szia! Én alapból úgy szoktattam őket, hogy egy szobában vannak és szokják meg egymást.20 és 7 hósak. A délutáni alvás egyszerre történik. Plusz még délelőtt alszik az ágyában a pici egy másfél órát. Az evést is igyekszem egyszerre csinálni, a nagyobb már egyedül eszik.
2011. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi hogy írtál! Most bementem a kicsihez, négykézláb állva ordított, kivettem betetettem a babakocsiba (a szobában) két perc risza után alszik. De ez akkor jön be ha előtte már 10-15 perce ordít és hulla fáradt.

A nagy meg a nagyszobában alszik. Sajnálom mert kitúrom a szobájából. Mennyi idősen fognak vajon együtt tudni aludni? Este is a kicsi az ágyában ordít, a nagy köztünk alszik el, utána visszük a helyére.

2011. ápr. 6. 13:07
 4/6 A kérdező kommentje:
Én azért szoktam rá az erkélyes alvásra, hogy a nagy ne verje fel a játékkal a kicsit. Kétszobás (egymásba nyíló) panelban lakunk nem lehet őket nagyon elszeparálni. Az első két hónap még jó volt, a kicsi bárhol elaludt, lényegében csak enni kelt fel háromóránként. De ahogy éberebb, nagyobb lett, úgy kezdett az alvás macera lenni.
2011. ápr. 6. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vok: nálunk ugyan ez van, mármint két szoba-két gyerek, külön alszanak. Szerintem sosem szoknak rá az együtt elalvásra, majd ha elég nagyok lesznek beparancsoljuk őket este, ők dumálnak-játszanak, aztán egyszer csak elalszanak. Kár ezen görcsölni. Ennél nagyobb bajunk sose legyen:)
2011. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is kb ez a napirend (28 hós, 5 hós). A pici napi 3-szor alszik, a középső alvása pont egybeesik a nagyéval. Délelőtti és délutáni alvásában megyünk a játszótérre (2-3 órás program, két szoptatás között).

Közben amíg itthon vagyunk, tépek ezerrel, mosok, teregetek, vasalok, főzök, stb. Ilyenkor pihenek, mikor alszanak (net, olvasás, torna).

De nálatok nem az lehet a gond, hogy sok a 7 hósnak a napi 3 alvás? Az én nagyom kb 7 hósan állt át a napi 3-ról a napi 2 alvásra.

2011. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!