Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi oka van a gyerekorvosnak,...

Mi oka van a gyerekorvosnak, hogy hülyeségeket beszéljen? Talán csak nem pénze van belőle?

Figyelt kérdés

Tudja a gyerekorvosunk, hogy nincs édesanyám, tudja, hogy első babás vagyok és fiatal (mihez képest), 24 éves. Gondolom ebből azt gondolja, hogy inni fogom a szavait és utasításait rendre betartani.

Nem igazán preferálom a túl sok oltást és vitamin készítményeket. A minap megmondtam neki, hogy csak a kötelező oltásokat kérjük és lányom csak a kötelező vitaminokat (konakion és vigantol) fogja kapni. Ezt nagy nehezen megértette bár azóta is ha megyünk hozzá, hozzám vágja valahogyan, hogy miért nem adatom be neki ezt és ezt.

De tegnap már mindennek a teteje volt. Azt mondja, lépjek már be hozzá a rendelőbe a közel jövőbe, mert ír fel tápszert és/vagy tejpépet a lányomnak, mert 4 hónapos kortól már nem elegendő az anyatej. Én pedig csak álltam és pislogtam. Védőnőm a kórházi hazaadás követő első alkalommal nyomatékosította, hogy ha van elegendő tejem, akkor 6 hónapos koráig a baba csak és kizárólag anyatejet kapjon. Plusz mindenhonnan (rokonok, ismerősök, internet) azt hallom, olvasom, hogy 6 hónapos koráig csak anyatej (ha van). És most azt mondja a gyerekorvos, hogy 4 hónaposan adjak neki tápszert. Miért is?


2011. nov. 10. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiért. Ha fejlődik rendesen a baba, és egészséges, eszedbe ne jusson! A gyerekorvos meg kapja be.
2011. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát a leírtak alapján én is csak arra tudok gondolni, hogy kell a plusz pénz neki, amit a felírt receptek után kap.


szépen hízik a babád? semmi jele nincs, hogy kevés lenne az anyatej?


mert ha elég neki, akkor valóban fél évig az a legjobb neki, aztán 1 évig is, de akkor már mellétáplálva.


idősebb doki? mert akkor lehet hogy puszta jóindulatból beszél elavult infokat. engem nagyon zavarna, azt hiszem másik orvost keresnék.

2011. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem is.

Én csak arra tudok gondolni, hogy jutalékot kap belőle. De nehogy már feleslegesen dobjak ki pénzt és szoktassam cumisüvegre a babám, hogy neki több legyen a zsebében.

2011. nov. 10. 09:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, teljesen elképzelhető az a helyzet, hogy a MILUPA hatással van arra, hogy azt gondolja 4 hó után már kell neki tápszer, tejpép.


A kötelezőn túli vitamin és oltás dolgokkal nem értek veled egyet, de ettől még neked szíved jogod úgy dönteni, hogy nem kap(hat) mást.

Én sem vagyok mindenféle oltáspárti. "Csak" a prevenart és meningo-t adatom be a gyerekeimnek a nem-kötelezők közül. Ezeket is azért, mert olyan betegségek ellen védenek amibe konkrétan bele lehet halni. De pl.influenza ellenit , v Rotacseppet nem adatnék egyiknek sem.


A vitaminokkal is úgy vagyok, hogy simán adok Béres cseppet, Cebiont (C vitamin), a Vigantolon túl.


De még rengeteg időd lesz átgondolni, hogy majd milyen oltást is adatsz, megváltozhat a véleményed (születésükkor én sem akartam SEMMIT adatni nekik). De abban 100%ban jól látod a dolgot, hogy 6 hóig ha van anyatej akkor nem kell semmi más!!!!!

2011. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
40-es női orvos. Lányom eddig 1,2 kg-okat hízott havonta, jó az utolsó hónapban "csak" 80 dekát hízott, de szerintem ez sem kevés. Nyúlik is szépen havonta 3-4 centiket.
2011. nov. 10. 09:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a pénz miatt csinálja, én biztos, hogy orvost váltanék, mert attól félnék, hogy később, ha esetleg valami gyógyszert kell kapni a gyereknek, nem azt fogja felírni, ami leginkább jó, hanem azt, ami után jutalékot kap.

Tápszert meg tuti nem kell kapnia 4 hónaposan, ha szépen fejlődik, bőven elég neki az anyatej. Két gyerekem van (5 éves és 8 hós), egyik sem kapott tápszert, 6 hónapos korukig csak szopiztak, utána kaptak gyümit, zöldséget, tejpépet.

2011. nov. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oltásokon nem fogunk összeveszni, meg van az okom miért nem adatom neki az ajánlottakat. Nem zavar ha más adatja, csak más se zavarjon, hogy én nem adatom, ezzel szemben engem mindig megszólnak érte.

Itt most inkább az az érdekes, hogy 4 hónaposan kvázi apasszam el a tejem, mert tápszert kell neki adni, az orvos szerint. Jó ez egy kicsit nyers lett, de majdnem így van.

2011. nov. 10. 10:03
 8/11 anonim ***** válasza:

09:56 vagyok. Az a bajom, hogy amelyik doki azt gondolja h 4 hósnak - megfelelő anyatej ellátás mellett! - tápszer kell az más téren sem túl felkészült... Emiatt én is talán gondolkodnék a váltáson.

Nálunk a ló másik oldala van: olyan szinten alter és homeos a dokink, hogy 10ezret elköltünk mindenféle vény nélküli és homeo bogyeszekre, de a gyerek még mindig szarul van mire eljutunk oda, hogy akkor végre felír vmi gyógyszert amitől esetleg majd meg is tud gyógyulni...

2011. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
:( elszomorító amit leírál. ha megteheted és ismersz szimpatikus orvost, akkot váltsatok. A babád pedig nagyon szépen hízik
2011. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ajánlott oltásokból pénzt kapnak, de a receptekből is.

Amúgy szerintem rendkívül fontos a bizalom a gyerekorvos iránt, mert ha beteg a baba hozzá fordulsz úgyis.

Ha nincs meg a bizalom, akkor úgyis kételkedni fogsz minden szavában.

Szóval keress másik dokit, nem kötelező hozzá járnod.

2011. nov. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!