Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 7 hós a kisfiam, de még...

Most 7 hós a kisfiam, de még nem tud, se üllni, se mászni. Ha leülltetem a lábamra, akkor már szépen tartsa magát. Nincs elmaradva ezekkel a dolgokkal?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
7 hós babának még nem kell sem ülni, sem mászni. Nincs elmaradva. Sokat kell hason lennie, meg kell tanulnia kúszni, aztán négykézláb hintázni (ezzel erősíti az izmait és tanul egyensúlyozni), aztán egyszer majd elindul mászásban és utána tanul meg felülni. Persze a babák másképp fejlődnek, ezért lehetnek egyedi eltérések, kihagyhatnak egy-egy lépcsőfokot, de ez normális. Ültetni nem szabad amíg nem tud magától ülni, mert az terheli a gerincét. A kisfiam 8 hós mostmár hintázik négykézláb, de még mindig nem indult el. Nem is ül meg magától, ha leültetjük, ritkán van úgy, hogy ül, akkor is, ha muszáj (evés közben). Tehát nyugi, majd megtanulja ő is!
2009. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
az én abbám 7 hónaposan kezdett kúszni, 8 hósan mászni, de magától még ő sem ült fel. most 8 és fél hós.
2009. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam mindent nagyon későn, pontosabban az utolsó pillanatban kezdett el. Nagyon el voltam kenődve én is, mikor mindenkitől hallottam, hogy az ő gyerek már ezt meg azt csinál. De ne aggódj, majd rájön és egyik pillanatról a másikra fog elkezdeni fejlődni rohamosan. Kisfiam 6 hósan fordult át először, 8,5hósan kezdett el kúszni. Ma 10 hós és már kúszik - mászik (ha nagyon akar, de inkábbb kúszik mert úgy fénysebességgel halad), stabilan ül és feláll. Szóval ne aggódj, nincs elmaradva, mert minden baba más és más :) egyszercsak rájön és nem győzöd majd követni, figyelni (aggódni) :) az én fiam pl a mászással le van maradva, de mivel egészséges ügyes kisbaba, megfelelő izommozgásokkal, így már nem aggódom :) Kitartás, lesz még naaagy rohangálás hónapokon belül :)
2009. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hat ugyanzilyen kerdeseket tettem fel egy honappal ezelott en is.akkor nekem is 7hos volt a babam,es meg alig kuszot.mar azt hittem sosem fog maszni stb.de ebben a honapban at ment tan az osszes fejlodesen;)hirtelen elkezdett kuszni,ket napra ra negykezlab hintazni,egy hetre ra maszni,erre ket napra ra maszasbol felult,es holnap lessz 8honapos es ket nappal ezelott felalt az asztalba kapaszkodva.most mar csak azt varhatom mikor kezd el jarni;)ezt foleg azert irom,mert komolyan mondom egy honappal ezelpott olyan gyengecskenek nezett ki es kerem szepen,most futkosshatok utana.nefelj 1.nincs lemaradva,2.barmikor elkezdheti es akkor mar rohamoss lessz afejlodes,3.elvezd azt,hogy meg nyugissan egyhelyben van;)szep babazast
2009. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szolónak. Ha egyszer elkezdi nincs megállás. Se neked, se neki a fejlődésben. Az én kisfiam egy héten belül produkálta a négykézláb hintázást, a mászást és a felülést. Nem profi módon, de rengeteget próbálkozott.

Minél többet tedd le a földre hasra.

2009. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A válaszaitokat nagyon szépen köszönöm, már nagyon aggódtam a picúr miatt. Most már megnyugodtam, mert tudom, hogy ezzel a problémával nem csak én voltam igy. Mégegyszer köszi és további szép babázást kivánok mindenkinek.
2009. máj. 9. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!