Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan nincs elmaradva?

7 hónaposan nincs elmaradva?

Figyelt kérdés
Kislányom születése óta utál hason lenni, pedig nem erőltettem. Majdnem 4 hónapos volt, amikor végre felemelte hason a fejét, kézben fogva már elöbb megtartotta. 4 hónaposan megfordult hasra, de akkor sem nagyon tetszett neki, max. 5 percig elvolt. Azóta sem fordul még vissza hanyatt, pedig sokszor mutattam neki hogyan kell. Mai napig kb. 5 perc a hasonfekvés, fürdés előtt kicsit tovább bírja mikor meztelen. Más babája ilyenkor már mástik, gurul, ő biztos nem fog mostanában, mert a karja nem erősödött meg, még mindig csak könyököl. Fenekét emelgeti már, de kúszni sem tud. Viszont 6 hónaposan megült ha letettem, azóta így játszik, feküdni nem nagyon akar. Szerintetek elvan maradva?
2009. okt. 30. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kellene ültetned. Vidd el gyógytornászhoz, hátha le van tapadva valahol valamelyik izma.
2009. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Védőnőt kérdezd először is, szerintem!
2009. okt. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem 5percnél azért többet kellene bírnia!Az én babám is 7hós és ő már több mint fél óráig is eljátszik hason.Pedig kiskorába útált hason lenni, de én egyre gyakrabban tettem hasra h megszokja és erősödjön!Nem tetszett a Drágámnak, nyígott is de nem érdekelt, mert tudtam h ezzel neki teszek jót!Szerintem te is sűrűbben rakd hasra, akár óránként, ha már nagyon elfáradt vedd fel v fordísd hanyatt de a szúnya után v egy óra múlva újra rakd hasra és tedd elé a kedvenc játékát.Hidd el, majdmegszokja!Kitartás!!!
2009. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is mondták, h fektessem hason, nem lehetett, üvöltött.

8 hósan kerültünk el szakemberhez, (előtte hiába kértem, végül kivertem a balhét, kaptunk beutalót), és kiderült, h annyira le vannak tapadva az izmai, h fájdalmában sírt hason...

Ez nem elterjedt probléma, de én csak megnézetném a helyedben, nehogy így járjatok. Most jött rendbe, 15 hós...

2009. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ne aggódj az enyém most 8 hónapos mindig is utált hason most mégis ül és mászik
2009. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd annyiban! Én a helyedben felkeresnék egy gyerekorvost, aki továbbirányít, ha szükségesnek találja.

Az én gyerekemet két hónaposan fejlődésben elmaradottnak találták. A fejét nem tartotta sehogy, nem emelte, hason nem bírt lenni, csak sírt. Ülésbehúzáskor sem tartotta a fejét.

Végül megkaptuk a diagnózist: Hypotónia. (vagyis izomtónus gyengeség)

Azóta eltelt 4 hónap, és Dévény tornára járunk. Hason akár fél órát is elvan, forog oda-vissza (már 3 hónaposan hasrafordult), kúszással próbálkozik. Lehet, hogy más babákhoz képest ez semmi, de nála nagyon nagy dolog.

Ez csak a mi esetünk, ne legyen hasonló a tiétek!!! De nagy bajban lettünk volna, ha akkor nem viszem sehova...

Szerintem ne hagyd annyiban, ha nyugtalanít. Csak akkor tudsz úgyis megnyugodni, ha egy szakember is azt mondja, hogy nincs gond, csak esetleg neki lassúbb a tempója a mozgásfejlődésben.

Minden jót kívánok!

2009. okt. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem hagynám annyiban!Pontosan amiatt amit az elöttem szóló írt!Ezek jelek,amiket érdemes észrevenni.Sokat fejlesztenek a tornák és a Dévény módszer is!

2009. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy a védőnőhöz, majd szakemberhez kellene fordulnod. A legtöbb helyzetváltoztató mozgás hason fekvésből alakul ki, ezért is lenne fontos, hogy sokat legyen hason. Ha ezt nem szereti, akkor annak valószínűleg oka van. Utána kell járni.

Azt, hogy el van-e maradva, így látatlanban nem lehet megmondani, annyira különbözőek a babák. Mindenesetre nekem egy kicsit megkésettnek tűnik a mozgásfejlődése a leírtak alapján. Persze ez lehet alkati adottság is. Mindenesetre járj utána, hogy megnyugodj!


7 hós babó anyukája (szakmáját tekintve konduktor)

2009. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Én nem biztos hogy a legrosszabbra gondolnék rögtön...

Az én kisfiamat 3 havonta kell vinnünk fejlődésneurológiai vizsgálatra (kis súllyal született, de nem ez most a lényeg), és a féléves vizsgálat előtt én is kétségbe voltam esve, hogy nem forog a gyerekem, csak egyszer fordult hasra addig. A doktornő megvizsgálta, kérdéseket tett fel, mindent megnézett, és azt mondta, hogy minden rendben. Visszakérdeztem, hogy nem baj, hogy még hasról hátra nem fordult csak hátról hasra,és azt is csak egyszer? Azt mondta, megcsinálta, képes rá. Ennyi, ez a mozgás kipipálva a sorban. Azért megmutatta, hogy hogyan ösztönözhetem a forgásra (pléden görgetni minden irányba oda-vissza). A legviccesebb, hogy amint hazaértünk,és leraktam, hogy most gyakorlunk, magától visszafordult (nofene, erre vártam :-)) Azután vártam, hogy nekiálljon 7 hósan kúszni, de ő olyan tökélyre fejlesztette a visszafordulást, hogy szinte sosem maradt hason. Körbe-körbe kúszott néhányszor,és ennyi. De már az is annak számít, tehát ez is pipa a sorban. Most 8 hós, és mászni szeretne, de mivel az ülést is tökélyre fejlesztette, ez nem olyan egyszerű. Mielőtt megkövezne bárki, tudom, hogy nem szabad ültetni a gyereket, de az én fiam felült a hordozóban, az ölemben, mindenhol, és egyszerűen ülve akart lenni. Fektettem, hasaltattam, és megkérdeztem gyógytornászt is. Azért anyák vagyunk, csak érezzük, hogy jó ez vmi a babának, próbálkozik, kiegyensúlyozott, majd elkezd mászni. Nem tudom miért kell versenyeztetni a babákat, és miért kell a sorrenden meditálni, minden baba egyénien fejlődik, és csak látják őket orvosok, védőnők...komolyan, ettől stresszelnek az anyukák??? Az én anyukám arra a kérdésemre, hogy mikor kúsztam,másztam, fordultam át, annyit felelt, hogy "egyszer csak csináltad". Na, 25-30 éve nem ez volt a fő téma talán? Jövő hónapban megyünk a 9 hós vizsgálatra, majd megosztom veled, ha gondolod. Én mostanra sokalltam be a mozgásfejlődési fázisokon való aggódáson...:-)

2009. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsó válaszoló: figyelni fogom, megköszönöm ha írsz!
2009. okt. 31. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!