Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiú gyermekének volt műtétje...

Fiú gyermekének volt műtétje mert nem szállt le vagy visszament az egyik heréje?

Figyelt kérdés

Mennyi idősen?

Hogy viselte?


2009. máj. 7. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi még műtét előtt állunk, úgyhogy a kérdésre nem nagyon tudok válaszolni. Kisfiam most 11 hónapos, a jobb heréje nem szállt le, a bal pedig ingázó here (hol a zacsiban van, hol visszamegy). Őt nyár végén műtik, amikor is már több mint egy éves lesz (a műtétet egy és két éves kor között javasolt elvégezni). A műtét során a jobb herét leszállítják és fixálják a herezacskóban, illetve az esetleges sérvet/sérveket is helyrerakják. A balhoz nem kell nyúlni, az valószínűleg magától fixálódik majd a zacskóban. Az orvos tájékoztatása szerint - mivel előre nem lehet tudni van-e, és ha igen, hány sérv - a beavatkozás negyedórától másfél óráig is terjedhet. A műtét előtt két nappal aneszteziológus fogja megvizsgálni, a műtét napján pedig reggel be kell menni, és a műtétet követően még egy éjszakát megfigyelés céljából bent kell tölteni (a Heim Pál Kórházról van szó). Korábban én is feltettem ezt a kérdést ezen az oldalon, akkor egy anyuka írt, hogy az ő kisfia jól viselte a beavatkozást, igaz, nagyon szomjas volt utána és a vágás kötésével voltak technikai problémák. Ha gondolod, keress rá a kérdésre itt, mert elég részletesen válaszolt. Nálatok is ez a helyzet? Mennyi idős a kisfiú? Hol műtenék?
2009. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most 8 hónapos és nálunk is a bal here állandóan vissszamászik a zacsiból. Azt mondták hogy ez még változhat....csak aggódom egy kicsit.

Mi soproniak vagyunk de ha műtétre kerül a sor azért még tájékozódni fogok hogy mennyire számít rutin műtétnek ill. hogy esetleg menjünk e máshova műtetni.

2009. máj. 8. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Nekem is azt mondta a doki a Heim Pálban, hogy az ingázó here nagy valószínűséggel fixálódni fog magától, amiatt nem kell aggódni. Sajnos a másik a hasüreg bejáratánál helyezkedik el, azt mindenképp le kell segíteni a helyére. Egyébként én is megkérdeztem, hogy rutinbeavatkozásnak számít-e a műtét, és kissé fel volt háborodva a kérdésen, azt válaszolva, hogy NEM rutinműtét, mivel szinte mindig párosul hozzá sérv, emiatt feltáráskor sosem lehet pontosan tudni, mit látnak és mennyi ideig tart a beavatkozás.
2009. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát kedves doki.. Köszi a választ
2009. máj. 10. 18:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok,nem tudom nézitek-e még a kérdést,remélem igen:)

1 éves a kisfiam és a státuszon azt mondta a doki,hogy mind két heréje ingázik.De mást nem mondott.

Akkor ez még nem nagy baj,fixálódhat?

Amúgy én is érzem,hogy hol a zacsiban van,hol nincs.

2013. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!