Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Altatás témában adnátok...

Altatás témában adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés
11 hós múlt a babám és a délutáni alvása sosem jön össze. Délelőtt elalszik(van hogy az is nagyon nehezen jön össze, de általában magától), de délután egyszerűen nem megy.Eléggé el szoktam keseredni emiatt. Rettenetesen álmos szokott pedig lenni.Próbáltam, hogy sírni hagyom, üvegen altatom, ringatom, énekelek, mellé fekszem, közben telnek az órák..Végül ha semmi nem megy autókázunk. De ez szörnyű így.Ja és a babakocsi mindezek előtt.Bármi ötletet szívesen veszek.Mert ez megy minden nap és olyan hervasztó.
2009. máj. 6. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki,hogy csak 1-szer alszik délben.A délelőtti alvást ki kéne hagyni (amennyire lehet húzd az időt)!Ha 11-ig kihúzod simán alszik 2-3 órát.Délután elfárad és fürcsi után nyomás az ágy!Nekem ilyen idősen már csak délben aludtak és így nagyon jó!Tudom,hogy van kb.2 órám szabadfoglalkozásra!
2009. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikortól probléma ez? És délelőtt ill este simán elalszik?

Nálam a lányom kb 1 évesen tért át az 1x alvásra, és nála is úgy kezdődött el, hogy a délutáni elalvás nem jött össze sose. Persze estére így nagyon fáradt volt.

Én elkezdtem neki a délelőtti elalvását kitolni. Először délben altattam és már előtte gyorsan megetettem, majd ez fél 1-re tolódott ki, most 1 körül alszik el (másfél éves). Pár ismerősöm meg 11 körül altatta a gyerkőcöt ilyenkor akik kb 3 órát aludtak és ébredés után ebédeltek, majd ez tolodott ebéd utánra. Nem mondom hogy az eleje könnyű lesz, nekem hetekig az volt az érzésem, hogy az 1 alvás kevés, a 2 meg sok, és vagy délelőtt nyűglődtünk evés-alvás előtt fél-1 órát vagy az esték voltak katasztrofálisak, de ez az átmenet csak pár hét.

2009. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam még nincs 6,5 hónapos, s már csak délelőtt 11h- kor alszik, igaz akkor legalább 2 órát, de délután már nem. Pontosabban csak nagyon ritkán, s akkor is max félórát vagy ha nagyon ki van, akkor egyet (de akkor délelőtt csak 1 órát aludt). Így egész nap alszik 2 - 3 órát, úgy, hogy közben este is szopizik! Mindent kipróbáltam már, ahogy te is leírtad, de hiába! Ő egy örökmozgó (nem tudom, mi lesz, ha járni fog :)), de nem volt más választásom, mit elfogadni, hogy számára így jó.

Szerintem is told ki a délelőtti alvást, akkor van rá esély, hogy legalább két órát aludjon!

2009. máj. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem-mint minden a kisgyerekek életében-ez a probléma is csak átmeneti jellegű.Nekem 9 hónapos a lányom-szintén kínlódva alszik el-nálunk most kezdődik ez a korszak amiben te már benne vagy.Míg át nem áll a napi egyszeri alvásra addig nem sok mindent tudsz tenni.Szeresd nagyon és észrevétlenül átlendültök a nehezén.
2009. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, a fiam is 2x szokott aludni, majd egyszercsak nem akart. rájottem, hogy ha alszik délelott, nem tudom lefektetni délután. ez azért, mert megnyúlt az ido, amit 2 alvás kozt ébren bír lenni, már 4-5 órát, így kiprobáltuk az 1x alvást, úgy tunik, bevált. reggel 7-fél8 korul felkel, ebéd után, fél 1-1 korul fektetem le és alszik 2-2,5 órát. Aztán este 8-kor lefekvés. az igaz, hogy már kb.fél órával a lefektetés elott nyugos, de kihúzzuk addig. ha nagyon-nagyon fáradt, azt látni, akkor persze lefektetem. szoval nekunk az 1szeri alvás volt a megoldás.
2009. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolso vagyok megint: az én fiam egyévesen kezdett problémázni, ezt nehezítette, hogy kozben betegeskedett is, de kb másfél honap után úgy tunik, átállt. Kozben volt 1x alvás, 2x alvás, mikor hogy...kb. egy félorával korábbra tolodtak az étkezések, de megszokjuk:)
2009. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!