Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig "kell" a babáknak heti...

Meddig "kell" a babáknak heti 150 g hízást produkálniuk?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos. 2360 g-mal született, most 6100 g. Sose volt nagyevő, viszont egy nagyon kiegyensúlyozott, boldog, aktív baba. 2 hete mászik rendesen és egy hete fehúzza magát állásba, ha meg tud kapaszkodni. 5 hónapos és egy hetes volt, amikor védőnői tanácsra megkezdtük a hozzátáplálást (anyatejes), hátha jobb étvágya lesz. Be is jött, többet eszik és a hízása is beindult. (Előtte "már csak" 50-80 g-kat hízott egy héten, most újra kb 100-130 körül). De a védőnőm kevesli, azt mondja, jó lenne, ha 150 hízna azért egy héten.

Most akkor hogy van ez? Kicsim rengeteget mozog, nem lehet, hogy csak ezért kevés a hízás?


2009. máj. 4. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha gyarapszik,nincs gond.Azt mondják,hogy fél éves korokra meg "kell" duplázzák a születési súlyt.Nálatok megvan,nálunk nincs,de engem nem szól a védőnő.A lányomnak 8 kg-nak kéne lenni,de 7 kg(4kg-val született).Ő szinte sosem hízott hetente 15 dkg-t(1-2 hét kivételével).Az én védőnöm azt mondja,hogy a gyarapodás a lényeg.Amúgy úgy tudom,hogy minél nagyobbak,annál kevesebbet híznak...
2009. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsi:...nekem nem szólt...,mármint korban ahogy nőnek.
2009. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!