Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire veszitek figyelembe...

Mennyire veszitek figyelembe altatáskor, hogy a babátok mikor akar aludni?

Figyelt kérdés
Úgy értem ti jelöltétek ki az alvás időpontját, vagy babátok álmosságától függ? Mennyire kezelitek rugalmasan az időpontot? Kezd kaotikussá válni az altatás, főleg hat hónap feletti babák érdekelnének.
2009. máj. 3. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Óóóóó drágám! igazán átérzem a helyzetedet. mi most másztunk ki egy akkor káoszból hogy csak na. ami ugy tünik bevállt. hagytam egy nap addig legyen fennt mig el nem kezdte dörzsölni a szemét ez ugy ebéd után volt (fél egy egy körül). betettem a kiságyba ugan 5 perc álmos sirdogálás de elaludt. a következő szemdörzsölés délután 4-5 között következett be szintén ment a kiságyba. kis nyöszörgés de elaludt. most ez igy megy egy hete ugytünik bevállt. próbáld ki egy misét megér.
2009. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
7,5 hósak vagyunk!Én figyelem h mikor álmos és akkor teszem le!Nem kötöm annyira az ebet a karóhoz h már pedig neked ekkor és ekkor aludnod KELL,mert hidd el be fog állni magától....hisz Te sem szeretsz aludni akkor mikor nem vagy álmos,nem?Nálunk az volt h hetekig tök jól beállt aztán megint megváltozott a napirend!De a kajcsi idők nagyjából uygan abban sz időben vannak,csak van olyan nap 2x alszik és van h 4x kéretőzik az ágyikóba,v babakocsiba viszem el!Amiből nem engedek az a fürcsi időpont!
2009. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

7 hósak vagyunk én teljesen ráhagytam bébi korától kezdve,így mostanra kialakult egy nagyjából stabil rendszer. (fél órát,órát csúszik maximum,játék érdekességétől,időjárástól,éjjeli alvás mélységétől stb. függően). Nálunk a jelek: szemdörzsölés,orrdörzsölés, 2-3 ásítás, utána nyafogás,semmi nem tetszik neki - másik jel a nyafi helyett,hogy hihetetlen "bőbeszédűvé válik,és csak mondja,mondja a magáét)

amit megfigyeltem,max. 3-4 órát bír ki ébren,az átlaga 3 óra,utána aludnia kell. ha nem teszem le aludni,akkor már nem tud játszani semmivel,csak ha mellette vagyok és szórakoztatom,beszélek hozzá,aztán már az sem jó.

az esti alvás menete: fürdés apával,elbúcsúzás a játékoktól,szopi,alvás

2009. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Főleg este és délután nagy a kavarodás. Van, hogy az utolsó alvás kimarad, estére annyira fáradt, hogy azért nem alszik. Egész nap dörzsöli a szemét....kicsit nehezen értelmezhetőek a jelei mostanában. 8 hónapos.
2009. máj. 3. 21:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én rendszerpárti vagyok, ehhez probálom szoktatni a picurt is, szukségunk van rá.

tobbszor változott már nálunk, volt, hogy két-három hetente. féléves kora kornyékén elég kaotikus volt nekunk is egy ideig, majd 9-10 hosan beállt, ahogy a kicsinek jo volt pár napig, aztán azt igyekeztem fenntartani -lefektetni, vagy ha már korábban nyugoskodott, kicsit még fárasztani. 3 szép honapig tartott:)Most az oraátállítás után eléggé ossze-vissza volt, de 1 hete újra látom, hogy kb ugyanakkorra fárad el, és probálom tartani. MIndig tudom, hogy két alvás kozt mennyit bír biztosan ébren lenni, most 4-5 orát. Persze, ha nagyon-nagyon kivan, lefektetem, 1-2 napon belul úgyis újra visszaáll.

2009. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hat és fél hós és teljes a káosz. Újabban naponta csak 1x hajlandó aludni dél körül, utána ha a fejem tetejére állok, akkor sem. Estére annyira kiborul, hogy tegnap elaludt, amíg megmosakodtam a szoptatáshoz (ami kb 1 perc), azután hajnali egykor kukorékolt hogy éhes... Ma legalább félig megvacsizott, de a pótlást már nem várta meg, gondolom ismét lesz műsor hajnalban :( Én holnaptól előrehozom a fürdés időpontját, ha nem alszik délután, hogy rendesen meg tudjon vacsizni, mert nem szeretném visszaszoktatni az éjszakai evésre. Próbálok az ő bioritmusához alkalmazkodni, kezdettől így csináltam, így ha neki most napközben kisebb az alvásigénye, este viszont hamarabb lefeküdne, ám legyen.
2009. máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!