Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsuk ki az esti...

Hogy alakítsuk ki az esti rutint, ha nem fürödhetünk minden nap?

Figyelt kérdés
A kisfiamnak kezdődő ekcémája van, ezért a bőrgyógyász azt javasolta, hogy hetente csak 2-3 alkalommal fürödjünk, mert a víz is szárítja a bőrét. De így mi lesz esténként, egyik nap ez van, másik nap az, össze fog zavarodni.
2009. máj. 3. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos, hogy a fürdés legyen a fix pont az életében. Esetleg minden estére tegyél be mondjuk egy kis masszírozást vagy meztelenkedős játékot stb. Ha ez minden este megtörténik, akkor ez is a rutin részévé fog válni és tudni fogja, hogy ilyenkor eljött az alvásidő. Nagyon sokan nem fürdetik a babájukat minden nap és azok a gyerekek is kiegyensúlyozottak...
2009. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen valami olyasmit kéne mint az előttem író írt. Sötétíts be, csak éjjeli fény legyen, én mindig tápszert adok vacsira, hálózsákot, biztos számítanak ezek az apró dolgok. Mi mindig fürdésnél zenét hallgatunk, azt is kipróbálhatod.
2009. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nagyon klassz könyvem, Altató a címe, és altató mondókák, énekek vannak benne. Kisfiamnak - aki egyépbként 11 hós - minden este kb. 10 percet olvasok fel a könyvből. Ebből tudja, hogy az ágyban a kis buksiját le kell tenni, mert eljött az alvásidő. Nagyon bejött, jobban, mint a fürdetés! :)
2009. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám a helyedben, hogy a heti 2-3 fürdés nem este lenne, este pedig mindig ugyanaz a rutin (meztelenkedés, testápolós masszázs amit a többiek is írtak) így nem zavarná meg az estéket. Mi is küzdöttünk ekcémával a lányomnál, pár hét alatt helyrejött a bőre, mindennap sanatopic testápolót használunk. Esténként már 20 perceket fürdik, pedig nagyon száraz volt a bőre a testápoló előtt.
2009. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

nálunk is van ekcéma ráadásul a heim pálban is feküdtünk vele 3 napig annyira sulyos mégis mondták hogy fürödhetünk minden nap csak langyos viz és max. 10 perc. nem akarok a doki ellen beszélni de szerintem nyugodtan fürödhet.

nálunk tiszta vakarás volt a teste mégis a kóürházban is fürdették. azért is fontos mert az ekcéma kisebesedik és vakarja könnyen fertőződhet és ótvart is kaphat.

2009. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előttem irta a válaszoló a sanatopicot tényleg nagyon jó nem drága gyógyszertárban kapni próbáld ki.
2009. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ébredéshez használnám a fürcsit, egyik reggel fürdés, másnap mosakodás. Estére pedig a többiek által javasoltak közül valósítanám meg az egyiket (nekem a mese tetszik).
2009. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket! Holnap megyünk a bőrgyógyászhoz kontrollra, megkérdezem, hogy mi a véleménye a gyakoribb fürdésről.
2009. máj. 4. 08:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!