Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le kell vágnom a baba haját?

Le kell vágnom a baba haját?

Figyelt kérdés

Kislányom nagy hajjal született, most 7 hónapos és a feje tetején még mindig megvan a hosszú bébihaja. Ezt tényleg le kell vágnom, mert valaki azt mondta, hogy ha nem teszem, nem fog erősödni az új haja. Kiváncsi vagyok a tapasztalataitokra, mert nem szívesen nyírnám meg, csak, ha tényleg muszáj.

Köszönöm


2009. máj. 3. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rég vágtam le 10 hós lányomnak elöl,de csak azért mert a szemébe lógott.Arról még hallottam hogy azért kéne levágni mert az új haja nem erősödik meg máskép.
2009. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A valaki hülyeséget mondott.A genetika határozza meg a haj szerkezetét.A ritka és vékony hajból nem lesz soha dús és erős, hiába vágod és a dús haj sem kopik el, ha növesztik.Ne vágd le.
2009. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
szia!szerintem kislánynál nem baj ha megnő a haja. A fiamnak már háromszor vágtuk akkora haja van.De hát mégsem rakhatom a füle mögé egy pasinak:)A barátnőm kislányának levágták a haja végét a fodrásznál, mert azt mondta a fodrász hogy azért nem nő gyorsabban a haja mert a vége nagyon el volt vékonyodva és majd most megerősödik.De ő 2 éves.
2009. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak 11 honaposan vagtam le eloszor a hajat, mert mar nagyon hosszu volt neki. A elso bebihaja vekonyszalu volt es elegge szoke. Ami most no neki, az vastagabb szalu, dusabb es barnasabb. 3 mm-re vagtam neki elektromos hajvagoval, es tenyleg erosebb szalu a mostani. De lehet, hogy ez nem mindenkire igaz.
2009. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hajhagyma nem "látja", hogy milyen hosszú a haj, ami egyébként egy halott valami. A vége elkopik, ezért vékonyodik el, ha levágod, akkor természetes, hogy dúsabbnak és egészségesebbnek fog látszani. Ettől nem fog erősödni a haj, csak rendezettebb lesz. Ha nem akarod, ne vágd le. Ráérsz vele.
2009. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!