Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kakilós, pukizós nehézség....

Kakilós, pukizós nehézség. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam 1 hónapos, és nagyon szenved a kakival, és a pukival. Ötletek hogy lehetne neki segiteni? Próbálom tornáztatni, de más ötletem nincs. Szegény szopi közben is néha nagyon tekereg, és nem a böfi miatt. Meg aludni is nehezen tud szegény. Ötlet?


2011. okt. 17. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányomnak is pont 1 hónaposan voltak ilyen gondjai. Nem kakilásra a Laevolac szirupot ajánlom. Ez a bélben hat, székletlazító. Nem lehet hozzászokni, nyugodtan adhatod neki. Napi 2-szer, evés előtt egy kiskanállal. 1-2 napig eltart, amíg kifejti a hatását.

A pocakra pedig az Infacolt javaslom, ezt is evés előtt kell adni a babának. Összegyűjti a légbuborékokat, és nem fog fájni a pici pocakja.


Azt nem írtad, hogy szoptatod, vagy tápszeres? Mert hasfájás esetleg lehet attól is, ha Te valami puffasztót eszel, vagy olyasmit, amit nem bír a pocakja.


Jobbulást :)

2011. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jól leírta, így csak hozzátennék.

Ha nem tud pukizni, akkor fektesd az alkarodra úgy, hogy a feje a könyökhajlat felé legyen, a tenyered meg a hasa alatt. Ezzel a pózzal nekünk kb fél óra alatt kijött, aminek ki kellett jönnie:)

A tornáztatás is jó, a hasához nyomod óvatosan a térdét, majd kinyújtod, csak közben figyeld a reakcióját, hogy mikor áll ellen, onnan ne nyomd-húzd tovább.

A K betűs ételeket és hagymaféléket egyenlőre érdemes kerülnöd szoptatás alatt, vagy legalább így az elején, és majd fokozatosan vezesd be. (Nekem a karfioltól olyan görcsös lett a fiam, szegény, többet nem is ettem) Ha bírod, érdemes egy kis édeskömény teát innod, neked is segít és a babának is.

2011. okt. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom szopizik,és ő sem tud kakilni meg a pukival is baj van:/Bár ő már 2 hónapos,nekünk azt mondta a doki hogy kamilla tea és laktózpor ,bár már 4 napja csináljuk semmi változás tegnap még lázmérőztünk megint:(Utána megkönnyebbült szegénykém és mosolygott egész délután:)De a levolac-ot mi is kiprobáljuk akkor.
2011. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Igen azt elfelejtettem, hogy szopizik, de próbálok figyelni mit eszek, szóval ez nem valószínű.

Most kipróbáltam hogy egy kicsit beraktam a hordozóba, a lányomnál ez segített. Meglátjuk.

2011. okt. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!