Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell a hozzátáplálást...

Mikortól kell a hozzátáplálást elkezdeni?

Figyelt kérdés
12 hetes kisbabám szopizik,de mellette tápszert is kap mert sajnos nem sok a tejcsi.4 hósan vagy már lassacskán lehet?
2009. máj. 1. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor lenne az ideális,de azért a 4 hónapot várd meg és csak nagyon lassan haladjatok,gyümölcslevekkel kezdve,amiket te készítesz el neki + hígítsd is vízzel. és szép lassan utána be lehet vezetni a pépesebb ennivalókat is
2009. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manió ***** válasza:

Szia!

Az örök kérdés. Megosztottak a véleményeken ezen kérdésben. Az egyik tábor szerint 6hónapos korig kizárólag anyatej vagy tápszer, a másik táborba azok tartoznak, akik minél hamarabb leszeretnék váltani a tápszert.

Az én babám is 12hetes, és én már elkezdtem a dolgot. Répát krumplival, csak pár kanálkával napról napra, bár mára már 4-5kanállal is megeszik, és elkezd sírni mikor elfogy. :) Még azért utána adok neki tápszert. Délutánonként az almával próbálkozunk, az is nagyon jól megy.

Érdemes krumpli-répa,brokkoli,spenót,tök... kombinációkkal kezdeni, mindig az ismert ízhez kell ismeretlent tenni.

Jó kóstolgatást. :)

2009. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem őrült mértékben hízott a babám az első hónapokban. mikor a tejem elapadt, akkor volt a fiam 3 és fél hós. akkor mondta a védőnő, hogy kezdhetünk kóstolgatni, mert ha úgyis tápszeres lesz a gyerkőc, akkor már lassan eheti. hát, mire az első gyümiből megevett 10 kanállal egyszerre, 4 hós lett. addig nem erőltettem neki, hogy sokat egyen, de kóstolgattuk, mindig délután, uzsonnakor.
2009. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!