Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányoknak van hüvelynyílásuk?

Kislányoknak van hüvelynyílásuk?

Figyelt kérdés

Lányom 10,5 hós, és ma tüzetesebben megnéztem-eddig nem mertem "feszegetni", de ilyedve tapasztaltam, hogy nincs hüvelynyílása.

A férjem szerint ilyenkor még nincs nekik, csak később alakul ki...

Ti hogy tudjátok? Lányotok "milyen"?


2009. ápr. 30. 20:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szűzhártya


A szűzhártya gyermekkorban a hüvelybemenet peremén húzódó vékony hártya, mely részben eltakarja a hüvelyt. Felnőtt korban ennek a hártyának maradványai gyűrűszerű képletet alkotnak.

És valóban, ezt én sem tudtam.... :-(

[link]

2009. ápr. 30. 22:56
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég szomorú-hogy a saját intim zónánkat sem ismerjük-pedig tanultunk róla...szóval akkor tiszta minden?
2009. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, megnyugodtam.

Igaz, hosszas kereséssel bukkantam rá erre a nagyon jó oldalra!

Azt tudtam, hogy hogy nézünk ki, hogy van szűzhártyánk, de azt tényleg nem tudtam, hogy ez elzárja a bemenet útján a kicsiknél..

Pedig általában felvilágosultnak, tudattal rendelkezőnek tartom magam..

Na de senki nem tökéletes, és jó pap is holtig tanul.

Na meg ugye sokan írták, hogy nekik nyitva van a kicsijüknek, úgy hogy fura helyzet volt.

de köszi midenkinek, akkor már csak annak kell utánajárnom, hogy ez meddig "normális", meddig elfogadható, milyen időközönként kell néznem, és mikor kell vele esetleg-ha kell-orvoshoz fordulni.

2009. ápr. 30. 23:11
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 13 hónapos, és sajnos már kétszer voltunk nőgyógyásznál, mert összetapadtak a kisajkai! Az orvos érzéstelenítette, majd szétszedte egy kampóval (és nem a szűzhártyáját szakítot fel!!!!!!)! Ez így elég brutálisnak hangzik, de a lányom nagyon jól viselte, az orvostól hazafelé már virágos jókedve volt! Szóval, én azt tanácsolom vidd el mindenképp a picit orvoshoz, ő majd eldönti mi a helyzet!
2009. ápr. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hát végigolvasva a válaszokat van egy kis képzavar.A szűzhártya a hüvelyben van és kívülről nem látszik.Nekem 4 lányom van és születésük óta lehetett látni a hüvelynyílást.Én sem feszegettem csak ahogy az egyik válaszoló írta oda kell figyelni a tisztántartására.Ha a te babádnak nem látszik feltétlen vidd orvoshoz.Nagy valószínűséggel összenőtt a kis szemérem ajka ,ahogy mások is írták.
2009. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Hát pedig az én lányomon-újratanulmányoztuk férjemmel-semmi nyílás nincs.

Tudom, hogy a szűzhártya belül van, és még nem hallottam arról, hogy az kiskorban elzárhatja a hüvelynyílást, de azóta több anatómiatanárral, képzett dajkával, több anyukával és orvossal is beszéltem, megnyugtattak, hogy jól van ez így, majd megnyílik.

Kicsit azért nyugodtabb vagyok, de mindenképp megyünk dokihoz, sőt a védőnőhöz is elviszem, és ha kell, mert ezek nem elégítenek ki, akkor viszem a városba gyermeknőgyógyászhoz.

Köszönöm , és szívesen olvasok további véleményeket, tapasztalatokat.

2009. máj. 1. 22:08
 17/17 anonim ***** válasza:

A szűzhártya eltakarhatja a hüvelyt, de nem fedi el. A nyítás létszik és olyan, mintha lenne benne valami. Szürkés a színe. Ha széthúzod az ajkakat, akkor ugye két nyílást kell látnod.

Ha össze van tapadva, azt azért választják szét, mert a vizelet nem tud rendesen távozni, esetleg vissza marad és gyulladást okoz. Az én lányomnál is így derült ki. Panaszkodot, hogy csíp amikor pisil. A vizelete negatív volt, akkor nézte meg a doktornő. Azt mondta, hogy elő szokott fordulni, de olyan ritkán, hogy ő az elmult 15 évben nem találkozott ilyen esettel. Talán ezért nem tudnak róla azok, akikkel beszéltél. De minden kiderül, ha elmentek orvoshoz. Addg is minden jót nektek!

Ági

2009. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!