Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet hagyni egy 12...

Meddig lehet hagyni egy 12 hetes babát sírni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ez sokmindentől függ. miért sír, mennyire sír, sírás közben rendesen vesz-e levegőt.

Mi pl gyógytornára járunk, ahol a fél órás kezelést vég nélküli ordítással tölti. a tornász már az első alkalommal mondta,hogy ne aggódjak, a babának semmi baja nem lesz ettől a sírástól, ő figyel arra közben, hogy a baba jól vegye a levegőt. azt mondják, arra kell figyelni, hogy néhány baba hajlamos közben nem venni levegőt sem. olyankor nem szabad hagyni sírni tovább, nehogy befulladjon tőle.

2009. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ugyértem nem nagyon akarom hogy kézbe szokjon a picurkám de fáj a szivem ha sír de muszáj lenne mert csak kézbe szeret lenni és szeretném a kis ágyába szokna,ártanék vele ha hagynám sírni?
2009. ápr. 30. 12:44
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen pici babát nem lehet elrontani, úgyhogy ne hagyd sírni!

Ha sír, baja van, lehet hogy csak egy anyai ölelésre vágyik!

2009. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Gondolom lée leszek pontozva, de szerintem pont az ilyen miatt, hogy anyai ölelést igényel, emiatt vagyunk hajlamosak elrontani. Igenis egy ilyen pici babát el lehet rontani. Mert ha azt szokja meg, hogy kézben alszik el, akkor neki az lesz a megszokott, így továbbra is azt igényli. Ha az ágyát szokja meg, akkor meg egyértelmű. Hát én szinte sírva, de hagytam a kislányomat hosszabb-rövidebb ideig sírni. Főleg esténként fordul elő, volt, hogy fél órát is sírt. Pár este után nyugi volt, ahogy betettem az ágyba, tudta, hogy alvás jön. Most 8 hós és szépen elalszik egyedül a kiságyban, sőt este élvezi, ha beteszem, még elalvás előtt visszamosolyog rám :-), úgy érzem, megérte a szenvedés. Persze mikor sírni hagytam, ott álltam mellette, simogattam, beszéltem hozzá, rövidebb időre elmentem, majd vissza és lassan megnyugodott.
2009. ápr. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 8 hós. mindig egyedül alszik el, kezdetek óta külön szoba és ágy, de sosem hagytam sírni. Ergo, nem lehet elrontani!
2009. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
lehet az én válaszom sem fog tetszeni az én lányom is 12 hetes 1 hónapos koráig mindig kézben akart aludni de ha nem jöttek a hisztik és ugyanazt csináltam mint az előttem szóló és ma már vígan alszik az ágyában nappal meg a járókában és én vígan csinálhatom dolgomat
2009. ápr. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia


Mostanában hallotam hogy ha 10 percnél tovább hagyod sírni a babát csökken az agyi vérellátás,ami ugye nem jó.Szerintem ne hagyd sírni 10 percnél tovább,amúgyis minél tovább sír annál nehezebb lesz megnyugtatni.

2009. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sok baba van, aki 10 percnél tovább sír gyakran és nem azért, mert hagyják sírni, hanem pl. fáj valamije vagy amit fentebb is írtak, hogy torna alatt. Akkor ezek szerint minden baba agya már eleve károsodik??? Egy hasfájós babának ezek szerint elég rossz kilátásai lennének a jövőben. Szerintem azért ez nem teljesen így van.
2009. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó.Nem így tényleg nem teljessen helyes.Megnéztem most végig a műsort amiben hallottam és a teljes sztori hogy ha a baba veled van akkor ez a veszély nem áll fent.A műsor pedig a Viasat3-on leadott tv dokikban volt.A mai adásban.Ha gondolod nézd meg.
2009. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat...és jó babázást..
2009. ápr. 30. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!