Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kellene 4 óránként...

Mikortól kellene 4 óránként ennie?

Figyelt kérdés
Hat hetes babám öt kiló, eddig háromóránként vagy kicsit kevesebb mint háromóránként evett, igaz előfordult, hogy akár 5 órát is aludt. Ma a védőnő egy félmondatán agyalok. Azt mondta, hogy egy ötkilós gyereknek lassan 4 óránként kellene ennie. Mondjuk én is örülnék neki, de mivan ha szomjas, vagy még éhes? Nálatok hogy volt? Vagy szoktassam rá? Esetleg egy szoptatásnál etessem két mellből? most egyből szopik úgy 20 percet, de úgy érzem marad még benne. Most mi legyen? Eddig igény szerint szoptattam és ezt tartom jónak, csak olyan nehéz így bárhova is menni.
2009. ápr. 28. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

5 hónapos a babám, 7,5 kiló és igény szerint szoptatom. Az első két hónapban totál össze-vissza evett, hol 1 óránként, hol 4 óránként. Aztán egyszer csak kialakult egy napirend, 2 hónapos kora óta teljesen kiszámítható, így eszik: 8, 10, 12:30, 15, 18, 20. Mondjuk plusz-mínusz 20 perc, de nagyjából így néz ki a napirendünk. Mindig váltom a mellemet, egy evésnél csak egyet eszik meg. Nekem is mondta a védőnő, hogy már olyan nagy, már 4 óránként kéne ennie. Hát az én babám éhen is halna 4 óra alatt...

Még csak 6 hetes a babád, nagyon pici még, szerintem pár hét múlva már ő is kiszámíthatóbb lesz, mind az evés mind az alvás terén.

Üdv

2009. ápr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tuti hogy az enyém is éhen halna 4 óra alatt,föleg nappal,éjszaka néha már 5-öt is kibír.3 és fél hónaposak vagyunk,2-3 óránként eszik babám.Imád szopizni,8 kiló! Adjad neki mikor éhes,ne az órát nézd! jó babázást!
2009. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A védőnőd nagyon okos lehet. Az én babám 6 hós és 3 óránként eszik. 7,8kg. A kilóknak semmi köze ahhoz hogy hány óránként egyen, de főleg nem 6 hetes korban. Ugyhogy véleményem szerint felejtsd el. Kérdésedre pedig a válasz: Majd akkor etesd 4 óránként amikor a babád 4 óránként akar majd enni.

Lassan be fog állni nálatok is egy rend, szerintem inkább 3 órára és nem 4 re, és akkor már könnyebb lesz közlekedni vele. :)

2009. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még a 3 órát sem várta ki,mert nem kellett neki a víz sem,és a tea sem,csak az anyatej ha éhes volt,ha szomjas.Fél éves korában elapadt a tejem,de addig csak azt kapott.Most 3 éves,és csak 4x volt megfázva,semmi más betegség.Az anyatej a legfontosabb dolog,és sajnos nem tart örökké,így szerintem amennyi csak van minden mennyiségben neki,ameddig tart.Ezt az egyet nem lehet túl adagolni,annyit ehet,annyiszor amennyit csak akar.Ne hallgas senkire,minden csepp számít,annyira értékes.Szoptass tovább igény szerint.Minél kevesebbet szoptatod,annál kevesebb lesz a tejed.
2009. ápr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Részben csatlakozom az előttem szólóhoz :-) az én babám is 5 hónapos, kb. 7,5 kg. Kb. 3,5 hónapos korában alakult ki, hogy "csak" 3 óránként eszik. Ritkán kibír 3,5 órát is. Szerintem még egy 6 hetes babának abszolút nem kell 4 óránként ennie. Az enyém is tök össze-vissza evett olyan pici korában.

A védőnőkről meg megvan a véleményem :-((

Ne agyalj ezen, ha a babád kiegyensúlyozott, akkor nincs az evési szokásaival semmi gond!

2009. ápr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akar? Na ne mond? Honnan tudod mit akar? Az elején 7-8 kaja,7-8 hetesen elmarad az éjszakai kaja igy 6 kaja lesz.2 hónaposan 5 kaja de a 6 is megengedett.Igazán 4 hónapostol esznek 4 oránként,és ha kell itt vezeted be a gyümölcsöt,de nem kötelezö.4 nagy evés és a gyümölcs az 5.És igy tovább... de az 5 kaja marad mindig,mert a (tápszer/szopi)t kell a többire cserélni.Mi 13 hónaposan:7-kor szopi,9:30 gyümölcs,12-kor ebéd amit mi,16-kor sinlac,20-kor szopi.Én a kilóra nem hallgattam,12 kg most.
2009. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg jele van annak hogy tudjad a baba mit akar!!!!Sírás,arckifejezés,mosoly,stb....Szerintem nem katonát nevelek hanem egy csecsemöt! Igaz nem árt a rendszeresség,de nem kell hozzá görcsösen ragaszkodni!
2009. ápr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
utolsó előttinek !! gratulálok hogy te nem tudod mit akar a babád!! De ez a te dolgod, emiatt ne szólj le másokat mert a hiba veled lehet. Szerintem ha éhes a baba, és enni akar, azt nagyon gyorsan észre lehet venni és azt is ha éppen nem akar enni.
2009. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt jelképesen irtam!Mivel nem beszél,de ennek ellenére miét baj ha van egy rendszer? Söt! Mindig ugyan abban az időben is alszik el.Ritka mikor nem igy van,de akkor utazunk.
2009. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk már három hós kora előtt beállt ez a rendszer, evés: 7, 10, 13, 16, 19 órakor. Onnantól alvás reggelig. Szóval 3 óránként eszik, már elmúlt 4 hós, 7kg, és teljesen kiegyensúlyozott! miért vezessem be a 4 óránkénti evést, később is kell reggeliznie, tízóraizni, ebédelni, uzsizni, vacsiznia, nem? hallgas az ösztöneidre, azok csak jót diktálnak! ha a babád fejlődik, kiegyensúlyozott, semmi baj!
2009. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!