Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a babától...

Mit tegyek, ha a babától nincs időm semmire?

Figyelt kérdés
Se a házimunkát, se a főzést nem tudom tőle csinálni. Nappal alig alszik 1-2 órát összesen. Segítségem nincs. Kössem magamra kenguruval, vagy hagyjam sírni? 5 hónapos.
2009. ápr. 28. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 4 hónapos. Már jó ideje beállt egy napirend, ő csak anyatejes baba, tehát kezdetben elég gyakran kért enni, akkor nálam is szaladt minden. Mi rendeltünk ebédet, így Apával délben azt esszük, megjön mindig ebédre, csak vacsorát szoktam csinálni. Reggel, mikor oviba és iskolába távoztak a nagyok, utána alszik el a kicsi. Akkor takarítok, de nem viszem túlzásba. Mindig az alvásidőt használom ki, bár teregetni, szennyest bepakolni vele is lehet. Ne hagyd sírni szerintem, a munka megvár, és sajnálnám sírni hagyni. Tudom, idegesítő,ha nem halad a munka, de részletekben is meg tudod csinálni.
2009. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, kis részletekben csinálok Én is mindent, amikor alszik, és mostanában, teszek-veszek, ha fent van akkor is, kezdi már megszokni, hogy néha anya eltűnik. Most már odáig jutottunk, hogy egy órát is elvan a pihenőszékében és rángatja a játékokat a feje felett. Most 3 hónapos amúgy. Szerintem kezdd el szoktatni valami hasonlóhoz, mindig egyre hosszabb időre próbáld letenni, meg fogja szokni, Nálunk bevált.
2009. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én őszintén megmondom, én is hozattam a kaját vagy 5 hónapos koráig (pedig nekem nincsenek is nagyobbak)..

És hordozókendőben magamra kötöttem, úgy végeztem el egyes munkákat,teregetés,pakolászás ilyesmi.

Porszívózást meg rábíztam apjukomra hétvégén.

Aztán persze letettem a földre nagyobb csecsemőként akkor már játszószönyegen elvolt egy kicsit majd mászn kezdett onnantól sokkal jobban megy minden, mindig ott mászkál ahol én vagyok, de legalább elfogalja magát:)

2009. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 és fél hónapos kisfiam,és teljesen egyetértek az elözö válaszadóval,sosem hagyom sírni (habár egy kis sírás nem árt!:-),ha kell órákig simogatom picikémet.Ès amikor alszik,akkor aztán mindent bele!Ami nem sikerült ma,megvár megcsinálom holnap
2009. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd sirni..inkább a kengurú, vagy próbálozhatsz a pihenő székkel / autós ülés/ én igy szoktam teregetni..főzni, mosogatni.Mert ha mindent akkor csinálsz mig alszik egyszerüen nem tudsz te is egy kicsit pihenni, és estére nagyon kifáradsz. Az én kisfiam is 5 hónapos
2009. ápr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még egy ötlet,az én babám imádja Richard Clayderman-t,a youtube-on bekapcsolom neki,mindig elalszik rá.Ebben a pillanatban is ugy tudok neked irni hogy arra alszik.A babák imádják a kellemes megnyugtató zenét!
2009. ápr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat. Nem drága minden nap ebédet hozatni? Mennyibe kerül 1 hónapra, az ebédhozatás? Ha magamrakötöm kenguruval a babát, nem lesz nagyon ölbekapatva? Egy ismerősöm azt mondta, hogy ő az egyik gyerekét szinte mindig felvette, mikor sírt, és 3 éves koráig nem tudott semmit csinálni tőle. A hordozót, babakocsit már próbáltam, nem vált be, ugyanúgy sír, hiába lát belőle, mikor pl. a konyhában tevékenykednék.
2009. ápr. 29. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!