Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiunk a rágcsálá...

10 hónapos kisfiunk a rágcsálástól nem tud semmire koncentrálni. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Annyira állandóan csak a rágcsálással van elfoglalva, hogy egy játékkal nem is csinál semmi mást. Amint megszerzi, csak rágcsálja. Nem úgy használja őket, ahogy kellene, hiába mutatom meg neki. Mitől lehet ez?
2011. aug. 18. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos még nagyon kicsi. Neki a legizgibb játék a rágcsálás. Ő még nem tudja melyik játék mire való. Az én 9 hónaposaimnak vannak autóik, babáik, játéktelefon, távirányító, labda és még sorolhatnám. De még ezeket csak rágcsálják.

Ne siettesd, majd később rájön, mi mire való!

Most még nagyon pici!

2011. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottál még a babák orális időszakáról? Ez az, amikor még a kutyagumit is a szájukba nyomják, mert ez a vizsgálatuk fő eszköze. A szájban lévő idegvégződések ekkor még érzékenyebbek, mint a kézben. Valamint a fogzás miatt is csinálhatja ezt, h az ínyét maszírozza.
2011. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De, nagyon is hallottam az orális szakaszról, csak azt gondolom, hogy ilyen mértékben ez már nem normális. Egy olyan játék, ami 6 vagy 9 hónaposnak való: mind olyan, hogy be kell dugni valamit valahová, vagy ki kell húzni valamit, vagy meg kell nyomni valamit, vagy szét kell szedni valamit. Ő ezeket mind nem csinálja, mert a rágcsálásra tud csak koncentrálni egy tárggyal kapcsolatban.
2011. aug. 18. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális a babád.

Enyém is ezt csinálja.

És kb az összes 10 hónapos baba.

Amire az van írva, hogy 6 hós kortól való játék, azt majd kb 1,5 évesen fogja rendeltetésszerűen használni.

2011. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Enyém még csak 6 hónapos, akkor 1 éves koráig csak rágcsálni fog. :)) Ezt csinálja mindennel, másnak látom, hogy a babája csak úgy lesi a villogó kiskacsákat, a fiam meg még a tükörre is csak mosolyog egyet, és már dugja is a szájába. :)

Egyébként szerintem is normális, ne aggódj. Én sem aggódom, akkor sem fogok, bosszantani biztosan fog, de aggódni nem kell.

2011. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De normális! hidd el! :) Á nem értem, néhány anyuka agyon aggódja magát, totál butaságokon. Az én bébim is rágcsál, és 10 hós. Mindent a szájába vesz, és csakis azzal van elfoglalva, hogy jól megrágcsálja. :) Még egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy ez ne lenne normális.
2011. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Teljesen normális a babád viselkedése. A kisfiam most kezdett el hasonlóan játszani a játékokkal úgy ahogy kellene(14 hónapos)de azért néha néha játék közben kicsit meg is rágcsálja őket! Nincs ezzel semmi baj, csak vigyázz hogy pici apró dolgok ne kerüljenek a szájába!
2011. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy mit találtak ki a játék tervezői, a másik, hogy mit csinál a gyerek. Hagyd békén. Ha eleget rágcsált, csinál majd mást is a játékokkal. Még nagyon mutogatni se kell neki, hagyd hogy kitapasztalja magától. Persze az jó, ha játszol vele, de ne akard direkt tanítani.

Adj neki egyszerű háztartási eszközöket textilt, fémet, műanyagot, fát, lyukacsosat, üregeset, tömört. Eltérő a tapintásuk, formájuk, hangjuk... Tölts PET palackba kevés festékes vizet, másikba kavicsot, morzsát, ilyesmit. Ragaszd rájuk a kupakot!!!

aztán hagyd, hogy a maga módján felfedezze őket.


egy gyógypedagógus

2011. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az enyém már majdnem két éves,de még mindig rágcsál ha olyan kerül a kezébe.
2011. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ. Nem akartam túl aggódni, csak azért kérdeztem, mert a környezetemben lévő kisgyerekek általában mind "rendeltetésszerűen" használják a játékokat, még ha ez nem is jelenti azt, hogy ne rágcsálgatnák is közben néha. És nem azzal vagyok elfoglalva, hogy a másik gyereke hol tart és mit csinál, de egész egyszerűen ez feltűnt, hogy a kisfiam jóval többet rágcsál, mint más, és nem képes a tárgyakra koncentrálni. De ettől függetlenül azért igen megnyugtattatok, köszönöm mindenkinek!
2011. szept. 3. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!